Menu strony

Funkcja przychodni - co powinno się wiedzieć?

Każdy, kto ma ubezpieczenie lecznicze, jest w stanie się nieodpłatnie leczyć w oddziałach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Są to przychodnie wszechstronne, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To chory decyduje, kto ma go leczyć. Przychodnia jest w stanie odmówić zarejestrowania do konkretnego medyka wtenczas, gdy ma on już pod ochroną 2750 chorych.

pani doktor
Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z usług, mamy prawo (kliknij i zobacz również - kancelaria prawa rodzinnego z Warszawy) zmienić medyka. Bezpłatnie mamy możliwość to zrobić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za wszystkie dodatkowe odpisanie zapłacimy 80 zł. Odstępstwem są przypadki, kiedy zmienimy miejsce zamieszkania, bądź kiedy lekarz odszedł z pracy. Przychodnia podstawowej troski zdrowotnej realizuje diagnostykę w zakresie podstawowym, prowadzi także bezpłatne programy zapobiegawcze. W każdej przychodni jest gabinet zabiegowy, gdzie chorzy robią badania ciśnienia, cukru we krwi, czy EKG. Pracuje w nich wykwalifikowana załoga medyczna, gotowa nieść wsparcie jakiemukolwiek pacjentowi. Poza tym każdy chory powinien wybrać pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni
Każdy kto dba o zdrowie winien regularnie robić główne badania. Jeżeli doktor rodzinny ustali jakiekolwiek anomalie w wynikach, pacjent otrzymuje skierowanie do medyka profesjonalisty. Do niektórych fachowców nie jest zasadne skierowanie, lecz o tym poinformuje chorego lekarz kierujący. O niezbędności dokonania badań przesądza doktor. Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za zlecone przez niego badania, jeśli wykonamy je w miejscu wskazanym na skierowaniu. Medyk ma bowiem podpisaną umowę z tą tylko placówką i tam musi kierować chorych. Odrębne prawa dotyczą tylko ogromnie złożonych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, czy też mammografii.

Dowolna przychodnia, jaka ma podpisany kontrakt wykona owe badanie.
Zadaniem personelu medycznego zaangażowanego w przychodniach jest zapewnienie pacjentom kompetentnej, życzliwej ochrony medycznej w stopniu specjalizacji reprezentowanych, przestrzeganie uprawnień pacjenta, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, także rozwój działalności z obszaru powszechnej prewencji i promowania zdrowia.
2022/03/08, 07:43