Menu strony

Dlaczego już od młodzieńczych lat należy dbać o zęby, z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć w przypadku zaniedbań.

Zdecydowana większość maluchów słyszy każdego dnia, że muszą porządnie wyszczotkować swoje zęby. I zdecydowana ich większość niestety nie do końca właściwie myje zęby, bo jest to albo za krótko, albo nie tak jak należy. Niektóre wręcz z premedytacją nie pamiętają o tym, idąc do łóżka bez ich wyczyszczenia, co nie jest niestety dobre, bowiem właśnie nocą, kiedy nie będzie naturalnego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Sprzęt dentystyczny
Jeśli dołoży się do tego codzienne niewłaściwe odżywianie, oparte głównie na dużej ilości słodyczy i napojów z cukrem, to przepis na kłopoty z zębami w starszym wieku gotowy. Dlatego też należy już od młodych lat ukształtować w dzieciach właściwe zachowania i pilnować, żeby myły żeby tak jak należy, a oprócz tego regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny na przeglądy.

Podczas nich stomatolog sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, a jeżeli będą jakieś ubytki, to zaproponuje odpowiednie leczenie. Przy małych ubytkach ich załatanie jest tanie i szybkie, więc warto się tym zająć od razu a nie czekać, żeby problemy się powiększyły. Sporo osób nie pilnując stanu zębów doprowadza jednak do tego, że w pewnym momencie są one tak zniszczone, że nadawać się będą albo (znajdź informacje) do usunięcia, albo do leczenia kanałowego.

Szczęśliwie współczesna stomatologia radzi sobie z takimi sytuacjami, choć w praktyce protetyka Wałbrzych jest dość kosztowna, znacznie taniej powinno jednak wyjść regularne pilnowanie stanu zębów. Zaleczenie niedużej dziurki to przeważnie koszt kilkudziesięciu złotych i tylko jedna wizyta na fotelu, zaś na odbudowanie zęba przez protetyka trzeba wydać przynajmniej kilkaset złotych, a nierzadko i kilka tysięcy.

Z dużymi wydatkami trzeba się także liczyć, jeśli ktoś chciałby poprawić sobie ustawienie zębów w jamie ustnej i ich wyprostowanie. W naszej służbie zdrowia bezpłatny ortodonta Wałbrzych przysługuje tylko dzieciom do lat trzynastu, więc jeśli ktoś będzie chciał później założyć aparat na zęby, to on również kosztuje minimum tysiąc pięćset złotych.
2022/08/04, 08:05