Menu strony

Jak dbać o zęby? – informacje praktyczne

Stan ząbków jest jednym z kluczowych czynników decydujących o naszym designie jak też o zdrowiu całego organizmu. Jak dbać o ząbki, by były zdrowe i służyły nam przez całe życie? Co uczynić, aby cieszyć się zdrowymi zębami?
Trawa


Zapobieganie próchnicy a także innym schorzeniom ząbków będzie polegać zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę gra tutaj codzienna higiena jamy ustnej oraz uzębienia. Ważne jest również zredukowanie spożycia produktów mieszczących cukier, jako że jest on głównym pożywieniem drobnoustrojów próchnicotwórczych. Codziennym a także znanym od dawna zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką oraz pastą przez około trzy minuty – co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Możesz używać szczoteczki manualnej bądź elektrycznej, wybór należy do nas – stomatolodzy mówią, że każda z nich świetnie spełnia swoje zadanie, jeżeli tylko czyścimy ząbki stosownie długo i robimy to gruntownie. Wyróżniamy trzy rodzaje szczoteczek o różnej twardości : miękkie, średnie i twarde


szpital


Szczoteczkę najlepiej wymieniać co kwartał, bo po tym czasie traci ona swe pierwotne właściwości, włosie odkształca się i gorzej czyści ząbki. Mnogie bakterie razem z drobinami jedzenia zbierają się również na języku oraz tworzą nalot, jaki trzeba wyeliminować. Oprócz indywidualnego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, co najmniej dwa razy w roku powinniśmy odwiedzać stomatologa. dentysta (przejdź do serwisu) obejrzy nasze uzębienie i stwierdzi, czy wszystko z nimi jest w porządku.
Oczyści je również z odkładającego się nazębnego kamienia.

Jeśli takiego typu tematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (http://www.tuv.com/poland/pl/zmiany-w-systemie-zarz%C4%85dzania-jako%C5%9Bci%C4%85-iso-9001.html), który bez wątpliwości też przypadnie Ci do gustu!

Wizyty u dentysty pozwolą błyskawicznie zauważyć a także wyleczyć zmiany próchnicze i przeciwdziałać schorzeniom dziąseł.
2019/12/17, 13:28