Menu strony

Przyczyny, symptomy, leczenie wodniaka jądra

Choroba nie jest niebezpieczna, lekarze są jednak zdania, iż nadmierne nagromadzenie się płynu może zakłócać działanie jąder, a przez to oddziaływać pośrednio na produkcję plemników i ich jakość, a co się z tym wiąże na męską płodność.


wodniak


Kolejne tematy

Możliwości przeprowadzenia operacji plastycznych

U nas niezwykle popularne stają się rozmaite operacje plastyczne. Mają one za zadanie poprawianie estetyki wyglądu naszego ciała oraz równocześnie poprawianie naszej samooceny. Proponowane dziś operacje stają się jeszcze bardziej ulepszone, ponieważ profesjonaliści dopracowują kolejne, coraz mniej inwazyjne metody. Operacja plastyczna pochwy już od dawna cieszy się dużym powodzeniem, gdyż zdarzało się, że pacjentki ulegały różnego rodzaju wypadkom.


hospital


Wodniak jądra może dotyczyć tak noworodków, jak też dorosłych mężczyzn. Jego pierwszym i najbardziej specyficznym objawem jest zwiększenie worka mosznowego. Wodniak jąder to nic innego jak przesadne zbieranie się cieczy w jego osłonkach. Na ogół tyczy się tylko jednej strony, rzadziej schorzenie występuje obustronnie.


Wodniaka jądra najczęściej nie powoduje bólu, z tej przyczyny choroba dostrzegana jest częstokroć przez przypadek albo dopiero w momencie obrzmienia moszny. Leczenie wodniaka jądra polega na zabiegu chirurgicznym. U maluchów operacje wykonuje się nie wcześniej niż po ukończeniu dwóch lat. Często do tego czasu wodniak ustępuje samoistnie, przykładowo dzięki wchłonięciu się płynu otaczającego jądra. Jeśli jednakże medyk zadecyduje o zabiegu chirurgicznym nie ma powodów do lęków – nie jest on trudny, zaś powikłania zdarzają się niesłychanie sporadycznie.

Jest już nasza autorska witryna (https://www.swiatleku.pl/category/kremy-i-masci-przeciwbolowe) - kliknij w poniższy link, przeczytaj temat oraz zostaw proszę swój komentarz. Będziemy wdzięczni.

Zabieg może być przeprowadzony metodą Winkelmanna albo Bergmanna. W obu przypadkach najważniejszą rzeczą jest eliminacja nadwyżki płynu, zaś różnica pomiędzy sposobami polega na tym, że w tej pierwszej osłonki jądra są wywijane na zewnątrz oraz zszywane ze sobą, zaś w drugiej nadmiar osłonek jest po prostu wycięty.


Po zabiegu chory musi zostać w szpitalu aż do momentu usunięcia drenu. Natomiast w ciągu kilku tygodni po zabiegu nieodzowny jest oszczędny tryb życia, szczególnie że w owym czasie może występować opuchlizna i bolesność moszny.
2021/03/06, 07:51