Menu strony

Przyczyny, symptomy, leczenie wodniaka jądra

Choroba nie jest niebezpieczna, lekarze są jednak zdania, iż nadmierne nagromadzenie się płynu może zakłócać działanie jąder, a przez to oddziaływać pośrednio na produkcję plemników i ich jakość, a co się z tym wiąże na męską płodność.


wodniak


Kolejne tematy

Problemem, z jakim walczy prawie połowa kobiet są hemoroidy w ciąży

Ciąża
Istnieją choroby i przypadłości, jakie dla wielu ludzi tworzą powód do wstydu i nieraz krępują się oni nawet wizytą u lekarza. Jest to bolesny do przezwyciężenia problem, który dotyka ludzi w przeróżnym wieku i rozmaitych sytuacjach, z tej przyczyny nadzwyczaj istotne jest uświadamianie społeczeństwa, że odwleczone na bok dolegliwości mogą w dalszym czasie mieć wyjątkowo złośliwe efekty i wpłynąć niekorzystnie na cały organizm. Różne schorzenia dotykają mężczyzn i kobiet, płeć ma tu ogromne znaczenie i warunkuje powstanie i rozwój choroby.


hospital


Wodniak jądra może dotyczyć tak noworodków, jak też dorosłych mężczyzn. Jego pierwszym i najbardziej specyficznym objawem jest zwiększenie worka mosznowego. Wodniak jąder to nic innego jak przesadne zbieranie się cieczy w jego osłonkach. Na ogół tyczy się tylko jednej strony, rzadziej schorzenie występuje obustronnie.


Wodniaka jądra najczęściej nie powoduje bólu, z tej przyczyny choroba dostrzegana jest częstokroć przez przypadek albo dopiero w momencie obrzmienia moszny. Leczenie wodniaka jądra polega na zabiegu chirurgicznym. U maluchów operacje wykonuje się nie wcześniej niż po ukończeniu dwóch lat. Często do tego czasu wodniak ustępuje samoistnie, przykładowo dzięki wchłonięciu się płynu otaczającego jądra. Jeśli jednakże medyk zadecyduje o zabiegu chirurgicznym nie ma powodów do lęków – nie jest on trudny, zaś powikłania zdarzają się niesłychanie sporadycznie.

Jest już nasza autorska witryna (https://www.swiatleku.pl/category/kremy-i-masci-przeciwbolowe) - kliknij w poniższy link, przeczytaj temat oraz zostaw proszę swój komentarz. Będziemy wdzięczni.

Zabieg może być przeprowadzony metodą Winkelmanna albo Bergmanna. W obu przypadkach najważniejszą rzeczą jest eliminacja nadwyżki płynu, zaś różnica pomiędzy sposobami polega na tym, że w tej pierwszej osłonki jądra są wywijane na zewnątrz oraz zszywane ze sobą, zaś w drugiej nadmiar osłonek jest po prostu wycięty.


Po zabiegu chory musi zostać w szpitalu aż do momentu usunięcia drenu. Natomiast w ciągu kilku tygodni po zabiegu nieodzowny jest oszczędny tryb życia, szczególnie że w owym czasie może występować opuchlizna i bolesność moszny.
2021/03/06, 07:51