Menu strony

Jaki dobrze by był certyfikowany plac zabaw? Jak powinien być wykonany, by był bezpieczny?

Każde dziecko kocha place zabaw, jest w stanie bawić się tam praktycznie okrągły dzień. Jednocześnie nie myśli o tym, że i tam możliwe są zagrożenia. Rodzice zawsze powinni zwracać uwagę, czy plac zabaw, na którym przebywa dziecko jest rzeczywiście w pełni bezpieczny.


Takie certyfikowane place zabaw to gwarancja, że nic się dzieciom nie stanie.
Jaki to jednak plac zabaw jest bezpieczny, na jakie rzeczy powinniśmy zwracać uwagę? Przede wszystkim, powinna znaleźć się tam tablica z regulaminem placu zabaw. Powinna znajdować się w widocznym miejscu warto sprawdzić tutaj. To nie tylko zbiór zasad, chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Oprócz tego, na tego typu tabliczce powinny być informacje o zarządcy terenu, z którym można się skontaktować, gdy są jakieś zastrzeżenia.


Na takim placu zabaw powinno znaleźć się ogrodzenie, a to bardzo ważne, jak blisko są niebezpieczne miejsca, stawy, ruchliwe drogi. Ogrodzenie to również wskazówka dla dziecka, gdzie się może bawić. Konieczna jest także odpowiednia nawierzchnia, a w tej kwestii szczególnie ma znaczenie wysokość swobodnego upadania.


łóżeczko


Znaczy to, że jeśli z czegoś dziecko może spaść z wysoKości więcej niż jednego metra, to musi być użyta nawierzchnia, jaka zamortyzuje upadek, czyli piasek lub syntetyczna guma zapoznaj się z przygotowaną ofertą na stronie . Takie miejsce do zabaw to głównie urządzenia, jakie są tam zamontowane. Powinny być trwałe, dobrze wykonane, przykładowo huśtawka ważka.
Różnego rodzaju nieprawidłowości, na przykład zaostrzone krawędzie albo wystające gwoździe, są sporym zagrożeniem dla dzieciaków, jakie się w takim miejscu bawią. Tego typu urządzenia powinny być w dobrym stanie, mocno zamocowane do nawierzchni.
2019/05/13, 04:59