Menu strony

Czapka dla brzdąca - kiedy nieodzowna?

To czy ją wkładać oraz kiedy, wywołuje z reguły wiele emocji – szczególnie pośród naszych babć. Bywa, iż sugerują, by malec nosił ją nawet w ciepłym domku.


Jest nadzwyczaj ważnym elementem garderoby każdego noworodka. Ta „wysoka pozycja” jest zrozumiała – poprzez głowę dzidziuś stracić może aż czterdzieści proc. ciepła! Swoją pierwszą czapkę smyk otrzymuje już jako noworodek. Warto też zwracać uwagę na to, aby dobierać czapeczkę stosownie do aury, aby z kolei nie przegrzać malucha. Kiedy więc wkładać, czapki dziecięce natomiast kiedy nie?


czapki dziecięce


Jeśli potomek nie ma jeszcze skończonych 3 miesięcy, leciutkie bawełniane nakrycie główki jest polecane bez względu na aurę a także porę spaceru.

Czy ta tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która dotyczy omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zaintryguje.

Chodzi o to, ażeby nie narażać oseska na przeciągi zaś w efekcie na przeziębienie. Natomiast starszemu niemowlęciu można nie nakładać czapki – o ile uznasz, że będzie mu w niej zbyt gorąco. Najlepiej selekcjonować naturalne tkaniny. Cudownie sprawdza się bawełna, gdyż jest nie tylko miękka, lecz też przewiewna a także nie powoduje alergii. Jeżeli zdecydujemy się na czapeczkę z wełny, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy nie będzie szkraba "gryzła" w kark.


Kiedy czapka jest nieco szorstka, na zimowy spacerek możemy pod nią włożyć drugą - delikatną, bawełnianą - ażeby ochraniała przed nieprzyjemnymi odczuciami. Nabywając czapeczkę dla oseska, warto brać pod uwagę głównie względy praktyczne - falbanki, choć wyglądają fantazyjnie, mogą być ogromnie niekomfortowe - super czapeczki dziecięce.


Kolejne tematy

Przyjazne dla środowiska oraz edukacyjne zabawki dla twoich dzieci. Co kupić, by zatroszczyć się o ich rozwój?

Zabawki dla dzieci
Kiedy mamy w swojej rodzinie małe dziecko z pewnością w niedługim czasie nadejdzie się okazja, aby kupić mu prezent. Jak wiadomo, obecnie dzieci mają mnóstwo dużo zabawek, a nie często się nimi bawią. Przed zakupieniem prezentu, dobrze jest pomyśleć czego dziecko potrzebuje.


Kiedy berbeć leży w wózku, mogą go denerwować, bowiem mogą zacieniać mu widok czy drapią w szyjkę. Okrycie głowy na zimę powinno odpowiednio otulać uszy oraz czoło przed wiatrem.
2020/11/26, 09:11