Czapka dla brzdąca - kiedy nieodzowna?

To czy ją wkładać oraz kiedy, wywołuje z reguły wiele emocji – szczególnie pośród naszych babć. Bywa, iż sugerują, by malec nosił ją nawet w ciepłym domku.

Jest nadzwyczaj ważnym elementem garderoby każdego noworodka. Ta „wysoka pozycja” jest zrozumiała – poprzez głowę dzidziuś stracić może aż czterdzieści proc. ciepła! Swoją pierwszą czapkę smyk otrzymuje już jako noworodek. Warto też zwracać uwagę na to, aby dobierać czapeczkę stosownie do aury, aby z kolei nie przegrzać malucha. Kiedy więc wkładać, czapki dziecięce natomiast kiedy nie?

czapki dziecięce

Jeśli potomek nie ma jeszcze skończonych 3 miesięcy, leciutkie bawełniane nakrycie główki jest polecane bez względu na aurę a także porę spaceru. Chodzi o to, ażeby nie narażać oseska na przeciągi zaś w efekcie na przeziębienie. Natomiast starszemu niemowlęciu można nie nakładać czapki – o ile uznasz, że będzie mu w niej zbyt gorąco. Najlepiej selekcjonować naturalne tkaniny. Cudownie sprawdza się bawełna, gdyż jest nie tylko miękka, lecz też przewiewna a także nie powoduje alergii. Jeżeli zdecydujemy się na czapeczkę z wełny, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy nie będzie szkraba "gryzła" w kark.

Kiedy czapka jest nieco szorstka, na zimowy spacerek możemy pod nią włożyć drugą - delikatną, bawełnianą - ażeby ochraniała przed nieprzyjemnymi odczuciami. Nabywając czapeczkę dla oseska, warto brać pod uwagę głównie względy praktyczne - falbanki, choć wyglądają fantazyjnie, mogą być ogromnie niekomfortowe - super czapeczki dziecięce.

Kiedy berbeć leży w wózku, mogą go denerwować, bowiem mogą zacieniać mu widok czy drapią w szyjkę. Okrycie głowy na zimę powinno odpowiednio otulać uszy oraz czoło przed wiatrem.
2019/05/14, 05:35