Menu strony

Najszybsza pomoc przedmedyczna

Zaczynają się wakacje, a zatem czas wyjazdów. Pakując torby i przygotowując samochód do trasy, nie należy zapominać o apteczce. Jej posiadanie może kiedyś nam albo innym ludziom uratować życie.

Mimo że w Polsce nie ma prawnej konieczności posiadania apteczki w samochodzie, przed udaniem się w trasę koniecznie apteczki samochodowe (s-performance - chip tuning benzyna) to konieczność wyposażenia.

Kolejne tematy

Kupuj leki taniej

Pieniądze
Chcesz wydawać mniej na leki? Teraz możesz oszczędzić nawet do kilkuset złotych rocznie, korzystając z portalu www.LepszyLek.pl. To pierwszy w Polsce internetowy portal umożliwiający znalezienie najtańszego leku z tym samym składnikiem w aptece.


Apteczka samochodowa
Apteczka samochodowa powinna zawierać kompresy gazowe, opatrunki, środki dezynfekujące, bandaże i opaski elastyczne. Opcjonalnie można dorzucić jeszcze przewodnik pomocy przedmedycznej, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są niezbędne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny specjalistyczny sprzęt. Wszystkie rzeczy są dostępne z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla wędrujących na własnych nogach generalnie ma zbliżony skład do apteczki (apteczki w walizkach z tworzywa) samochodowej. Warto zrobić na nią zawsze nieco miejsca w plecaku.

Oprócz zakupów w aptece, warto poświęcić trochę czasu na naukę niesamowicie przydatnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Umiejętność, która w przyszłości może ocalić życie ( www.przychodniazycie.pl/ ), jest banalnie prosto dostępna w Internecie i broszurach z instrukcjami. Jeżeli nie mieliśmy lekcji PO w szkole, lub mało z nich już pamiętamy, można wybrać się na darmowy kurs prowadzony często z przy różnych okazjach przez paramedyków.

Nauczymy się zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej i poćwiczymy ją na specjalnych figurach, znanych jako fantomy (manekiny do ćwiczeń resuscytacyjnych). Dowiemy się również jak obsługiwać wszystkie przedmioty z apteczki, w tym defibrylator aed i opatrunki. Nie zapomnijcie, oddanie kilku godzin czasu i parunastu złotych w sklepie medycznym potrafi ocalić życie!

A po wyczerpującym dniu po wycieczce w góry czy spędzonym czasie w aucie, wykorzystaj aparaty do masażu.
2021/10/21, 07:01