Menu strony

Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna ciągle cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Oferta jest naprawdę spora, praktycznie w każdej miejscowości znajdziemy gabinet lub ośrodek medycyny naturalnej. Tego rodzaju zabiegi nierzadko są oferowane w zwykłych gabinetach odnowy biologicznej. W tym artykule przyjrzymy się głównym rodzajom terapii niekonwencjonalnych.
Kobieta


Medycyna niekonwencjonalna, znana też jako komplementarną lub alternatywną, ma długą tradycję i tworzyła się w wielu krajach. Z Japonii i Chin pochodzą akupresura i akupunktura. Z państwa francuskiego zaś aromaterapia, czyli poprawianie zdrowia wdychaniem zapachów oraz koloroterapia, czyli terapia barwami. W Niemczech pojawiła się hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i wpływaniu na jego osobowość.

Wyjątkowo rozwiniętą gałęzią medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym wypadku kurujące cechy ma człowiek, rodzaj szamana. Bioenergoterapeuta swoją mocą porządkuje aury chorego, w ten sposób kurując go z nieprawidłowości cielesnych i umysłowych. Terapia (polecana witryna www.psycholog-wroclaw.com/oferta/psychoterapia-rodzinna) ta opiera się na twierdzeniu, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się wzajemnie i są znacząco od siebie zależne. W naszym kraju istnieją cechy bioenergoterapeutów, wydajęce dyplomy i koncesje, dlatego warto przed podjęciem terapii upewnić się, że wybraliśmy licencjonowanego uzdrowiciela.

Najbardziej frapującą odmianą terapii alternatywnych jest bez żadnych wątpliwości arteterapia. Jak nazwa wskazuje, uzdrawiającą moc ma tu mieć sztuka, konkretnie uprawianie jej. Najprościej mówiąc, w czasie sesji arteterapii pacjent ma wydobyć z głębi siebie tłumione uczucia, strachy, fobie, nastroje, by przenieść je na tworzone obrazy i rzeźby. Nie jest konieczne posiadanie szczególnego talentu twórczego, by wyrazić siebie. To właśnie możliwość wyrażania siebie jest w sesji najistotniejsza.

Kolejne tematy

Kołobrzeg doskonałym miejscem na odpoczynek

Apartamentowiec nad morzem Dune
Sposób życia, jaki w aktualnych czasach prowadzimy nie działa na nas najlepiej. Jesteśmy stale zalatani, przemęczeni, zmęczeni. Warto, chociaż na sekundkę odpocząć i zadbać o swoje zdrowie. Doskonałym wyjściem jest udanie się na dłuższy pobyt do sanatorium, a dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu – weekendowy pobyt w spa.


Z Indii przyszła do nas joga, mocno popularna zwłaszcza wśród zamożniejszych. Jak wiele sztuk z Dalekiego Wschodu, joga skupia w sobie ducha i ciało. Zestawy ćwiczeń mają tu uczestniczyć w zdobywaniu wewnętrznego rozwoju i jednocześnie polepszać zdrowie. Jeśli przekonuje cię joga Warszawa jest miastem, gdzie funkcjonuje najwięcej placówek z najlepszymi joginami.
Dodał: G.S.
2022/04/13, 07:01