Menu strony

Garść sprawdzonych sposobów dla ludzi, którzy panikują na samą myśl o odwiedzeniu dentysty

Wszyscy wiedzą, iż unikanie kontroli u dentysty jest tylko graniem na zwłokę, ale sporo osób w nieskończoność odwleka pójście na przegląd, a potem ląduje na fotelu, gdy ząb już boli, a to nigdy nie oznacza nic dobrego. Ludzie unikają dentysty, ponieważ boją się bólu i niekomfortowej sytuacji, a potem lądują na fotelu z dużym problemem, przez co wizyty mogą być dużo bardziej stresujące.

Tak samo jest z wydatkami – wiemy, że wizyta u dentysty może nas sporo kosztować, dlatego wiecznie odkładamy ją na później. Lecz żaden ząb sam się nie uleczy, a odwlekając zapłacimy jeszcze więcej. Metoda na pokonanie strachu przed dentystą to po prostu odwiedziny w gabinecie.
dentysta
Przede wszystkim należy się z tym zmierzyć i nie można tego odkładać w nieskończoność. Najgorzej jest pójść pierwszy raz, potem jest już z górki. Ale najważniejsze, aby podczas tej pierwszej wizyty się nie zniechęcić. W związku z tym koniecznie trzeba dobrze poszukać zaufanego gabinetu. Można oczywiście popytać wśród znajomych, lecz najszybciej wpisać na przykład „dentysta Ursynów” lub „sprawdzony dentysta Warszawa”. Jeżeli jesteśmy zdecydowani poprawić również zgryz, możemy poszukać gabinetu, gdzie nie tylko można odwiedzić dentystę, ale również ortodontę, wpisując „ortodonta Warszawa Ursynów”. Koniecznie szybciej zapytajmy znajomych lub znajdźmy namiary w sieci. Hasło „dentysta Ursynów” to idealna fraza np. Centrum Stomatologiczne Demed – Ursynów
gabinet stomatologiczny
. Kluczowa sprawa - nie lekceważmy sprawy. Silny ból zęba czy konieczność pójścia na ostry dyżur stomatologiczny na pewno nie należą do przyjemności. Kiedy już umówimy wizytę i trafimy do dentysty, nie wstydźmy prosić o znieczulenie. Jeśli na samą myśl o borowaniu robi nam się słabo – nie ma sensu się męczyć.


Kolejne tematy

Piękne zęby, Twoja wizytówka!

białe zęby
Zdrowe i zadbane zęby to wizytówka człowieka. Są oznaką zdrowia, dobrego samopoczucia oraz szczególnej dbałości o ciało i ducha. Dzięki czarującemu uśmiechowi wyglądamy na szczęśliwych, zadowolonych z życia a nawet...młodszych.
Jeśli będziemy mieć kilka ubytków w bliskiej odległości, dogadajmy się z dentystą, by zrobił np. dwa ząbki za jednym znieczuleniem. Jeśli prostujemy górny lub dolny łuk, pamiętajmy o terminowych wizytach. Jeśli brakuje nam czasu aby zadzwonić, możemy umówić się przez internet, ale znajdźmy gabinet, jaki to umożliwia, wklepując „ortodonta Warszawa Ursynów” (zobacz - sprawdzony ortodonta w Warszawie na Ursynowie).

Wyleczenie jednego zęba ze zwykłej próchnicy trwa około kwadrans, dlatego jeśli wiemy, że czeka nas kilka wizyt – od razu umówmy się na następną wizytę, wówczas w szybkim czasie będziemy mieć z głowy całe leczenie.
2021/09/06, 10:26