Menu strony

Jak duże możliwości może dawać obecna medycyna chorym, w jaki sposób się przedstawia leczenie w funduszu.

Nowoczesna medycyna daje bardzo dużo możliwości chorym. Bez przerwy się słyszy o coraz to nowych nowinkach i metodach leczenia chorób, a także zaawansowanej aparaturze diagnostycznej i leczniczej, jaka pojawia się w gabinetach. Niestety dużym problemem pacjentów w Polsce będzie to, że większość z tych nowinek nie jest dla nich dostępna. W teorii służba zdrowia powinna być bezpłatna i dostępna dla każdego.

lekarz
Ale to jedynie teoria, bowiem NFZ przeważnie nie będzie refundował nowoczesnych technik leczenia, a jeśli pojawi się taka możliwość, to trzeba na nie czekać całymi miesiącami. Podobnie jest z lekarzami, tu również w przypadku wielu specjalistów nie należy liczyć na to, aby się dostać w normalnym czasie. Będą się zdarzać przypadki, że na pewne zabiegi trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem kilku lat. Jeżeli ktoś jest poważniej chory, to niestety przy czymś takim jego nadzieje na powrót do zdrowia znacznie spadają. Chyba że zrezygnuje z czekania i postanowi udać się na prywatną wizytę, wtedy każdy endokrynolog Katowice (sporo więcej przeczytasz pod tym adresem) powinien go przyjąć w przeciągu kilku dni. Bardzo duży problem będzie się także robił w przypadku badań, które należy zrobić w określonym przedziale czasu. Dotyczy to na przykład badań penetralnych, jakie każda przyszła mama po 35 roku życia powinna zrobić. A że można je zrobić jedynie pomiędzy 11 a 13 tygodniem ciąży, to widełki czasowe nie są duże.


Kolejne tematy

Najlepszy dentysta – na co zwrócić uwagę wybierając świetnego fachowca?

stomatolog łódź
Każdy powinien mieć świadomość tego, że dbanie o zęby jest rzeczywiście ważne oraz zdecydowanie nie należy rezygnować z regularnych wizyt u stomatologów, szczególnie że współcześnie leczenie nie musi być już problematyczne, podobnie jak usuwanie zębów, gdyż stomatolodzy dysponują funkcjonalnym sprzętem oraz lekarstwami znieczulającymi.

badania w ciąży
Tymczasem w wielu miejscowościach chętnych kobiet jest bardzo dużo, a badania prenatalne NFZ -sprawdź więcej na wykonuje jedynie kilka przychodni i do tego proponując niewielką liczbę miejsc. Szczęśliwie sytuacja ulega znacznej poprawie w ostatnim czasie, ponieważ coraz więcej gabinetów zaczyna oferować to badanie. Oprócz tego z powodu wygody pań gabinety dają obecnie możliwość zarejestrowania na konkretny termin. Jest o tyle istotne, że wtedy panie nie muszą siedzieć całymi godzinami oczekując na swoją kolejkę, a mogą przyjść bezpośrednio przed zaproszeniem do gabinetu. Powstają również dedykowane programy, dzięki jakim kobiety spełniające ustalone kryteria będą miały znacznie ułatwiony dostęp do tych badań.
2019/06/07, 11:04