Menu strony

Jak duże możliwości może dawać obecna medycyna chorym, w jaki sposób się przedstawia leczenie w funduszu.

Nowoczesna medycyna daje bardzo dużo możliwości chorym. Bez przerwy się słyszy o coraz to nowych nowinkach i metodach leczenia chorób, a także zaawansowanej aparaturze diagnostycznej i leczniczej, jaka pojawia się w gabinetach. Niestety dużym problemem pacjentów w Polsce będzie to, że większość z tych nowinek nie jest dla nich dostępna. W teorii służba zdrowia powinna być bezpłatna i dostępna dla każdego.

lekarz
Ale to jedynie teoria, bowiem NFZ przeważnie nie będzie refundował nowoczesnych technik leczenia, a jeśli pojawi się taka możliwość, to trzeba na nie czekać całymi miesiącami. Podobnie jest z lekarzami, tu również w przypadku wielu specjalistów nie należy liczyć na to, aby się dostać w normalnym czasie. Będą się zdarzać przypadki, że na pewne zabiegi trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem kilku lat. Jeżeli ktoś jest poważniej chory, to niestety przy czymś takim jego nadzieje na powrót do zdrowia znacznie spadają. Chyba że zrezygnuje z czekania i postanowi udać się na prywatną wizytę, wtedy każdy endokrynolog Katowice (sporo więcej przeczytasz pod tym adresem) powinien go przyjąć w przeciągu kilku dni. Bardzo duży problem będzie się także robił w przypadku badań, które należy zrobić w określonym przedziale czasu. Dotyczy to na przykład badań penetralnych, jakie każda przyszła mama po 35 roku życia powinna zrobić. A że można je zrobić jedynie pomiędzy 11 a 13 tygodniem ciąży, to widełki czasowe nie są duże.


Kolejne tematy

Dobieramy najlepszy salon kosmetyczny?

zabiegi u kosmetyczki
Wnioskując po liczbie salonów urody, jakie funkcjonują na terenie naszego kraju, zainteresowanie zabiegami pielęgnacyjnymi jest naprawdę niemałe. Niestety duża liczba salonów urody nie sprawia, iż jakość usług ciągle rośnie. Dużo z nowych gabinetów prowadzonych jest przez osoby niedoświadczone, które nie posiadają właściwego przygotowania.

badania w ciąży
Tymczasem w wielu miejscowościach chętnych kobiet jest bardzo dużo, a badania prenatalne NFZ -sprawdź więcej na wykonuje jedynie kilka przychodni i do tego proponując niewielką liczbę miejsc. Szczęśliwie sytuacja ulega znacznej poprawie w ostatnim czasie, ponieważ coraz więcej gabinetów zaczyna oferować to badanie. Oprócz tego z powodu wygody pań gabinety dają obecnie możliwość zarejestrowania na konkretny termin. Jest o tyle istotne, że wtedy panie nie muszą siedzieć całymi godzinami oczekując na swoją kolejkę, a mogą przyjść bezpośrednio przed zaproszeniem do gabinetu.

Jeśli interesuje Cię opisywana tematyka, to polecam przeczytać inne dane na ten wątek. Będą równie ciekawe i zostaną Ci w głowie na długo.

Powstają również dedykowane programy, dzięki jakim kobiety spełniające ustalone kryteria będą miały znacznie ułatwiony dostęp do tych badań.
2021/03/02, 07:32