Menu strony

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Światłoterapia to innowacyjny i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w naszym kraju ta metoda wciąż jest niezgłębiona.

Lampa antydepresyjna
Lampa antydepresyjna, bo o niej mowa, różni się od tradycyjnych oświetleń natężeniem i barwą emitowanego światła. Zaleca się pomyślenie na takim zastosowaniem gdy od lat dopada nas zimowa depresja, powiązana ściśle z mniejszym promieniowaniem. Krótsze, szare dni, a przy tym obniżone ciśnienie potrafią spowodować, że jesteśmy słabi fizycznie, rozdrażnieni, co w przypadku dłuższego smutku przeradza się w długofalową depresję. Chwytamy się używek takich jak kawa, czy napoje energetyczne, jednak ma to miejsce kosztem traconego zdrowia. Z fizycznego i psychologicznego punktu widzenia ciągle jesteśmy zestresowani, niewyspani i podenerwowani. Więcej informacji: warto myśleć o lampie antydepresyjnej przez pryzmat złotego środka, gwaranta zmiany problemu. Choć badania wskazują, że te światło przyczynia się w 80 % przypadków do poprawy samopoczucia późnej jesieni i zimy, jako środek nie zmieni nam stylu życia. Jest to bodziec, który stylizuje naturalne promienie. Stwarza on mniej potencjalnych szkód niż wszystkie towarzyszące nam leki, czy objadanie się słodkościami i opijanie herbatą z melisą.

Potęgę światła dostrzegają psychologowie, którzy polecają ostrożne i regularne podchodzenie do terapii świetlnej. Pomyślmy, że przy zimowym wieczorze, najczęściej ponurym, pracujemy przy lampach, które promenują z natężeniem od stu do trzystu luksów. Momentami, przy czytaniu lub pracy intelektualnej zdarzy się nam przy nocnej sesji wcisnąć lampkę i wartość światła skoczy do kilkuset jednostek. Nijak ma się to jednak do natężenia dziennego - światło słoneczne to emitent od 32 do ponad 100 tysięcy jednostek. Nie dziwi toteż, że parametrowa przepaść odzwierciedla się na pogorszonym nastroju człowieka.

fototerapia
Skuteczność terapii świetlnej ma swoje odbicie w cenach takowych lamp.

Kliknij tutaj oraz zdobądź użyteczne szczegóły (https://www.swiatleku.pl/category/pasty-do-zebow-dla-dzieci-doroslych) na prezentowany tu temat. Te dane także dadzą Ci do myślenia, więc nie namyślaj się długo, a przeanalizuj to zagadnienie.

Ich wycena zwykle przekroczy tysiąc złotych. Zaleca się używanie lamp depresyjnych w starannie dobieranych godzino sesjach porannych i wieczornych. Stosowanie w ten sposób, choć nie zastąpi najlepiej przyswajalnego światła białego, z pewnością poprawi nasze nastawienie.
2020/01/03, 08:14