Czy oddziaływanie gier komputerowych na nasze pociechy rzeczywiście bywa tak bardzo negatywny?

W epoce wszechobecnego Internetu trudno jest ochronić dziecko przed jego oddziaływaniem. Bywa on ówcześnie tak powszechny, zaś jego zasięg tak olbrzymi, że nierzeczywisty świat coraz dosadniej funkcjonuje w głowach naszych maluszków jako inna realność.
Wobec tego powinno się sprawdzać, co dziecko robi on-line, jakie przegląda strony oraz w jakie gry najbardziej lubi grać.

bitefight
obraz drukowany na płótnie
W sieci wbrew pozorom nie czekają na twoje dziecko same zagrożenia i niewłaściwe treści. Jest duża ilość serwisów on-line powstałych właśnie z myślą o rozwoju maluszka. Różnego rodzaju zabawy edukujące mogą ułatwić mu rozpoznawanie kolorów, nauczenie się nazw miesięcy czy zapamiętanie popularnych angielskich słów. Gry służące jedynie frajdzie twojego dziecka również nie muszą stać się dla niego zagrażające. W sieci powszechne są gry piraci, angry birds, piłka nożna - Wiele z nich opartych jest na motywach znanych i uwielbianych bajek. Zwłaszcza gry piraci, gry o kowbojach czy astronautach, pozwalają maluchowi poznawać odrębne światy, a przy tym rozbudzać jego wyobraźnie. Niektóre dostępne wirtualne zabawy służą rozwinięciu spostrzegawczości i pamięci pociechy. Wszystkie z nich jednakże doskonalą jego umiejętności manualne. Jakiś czas temu pojawiały się krytyczne komentarze dezaprobaty wobec grom takim jak na przykład bitefight. W Bitefight gracz zamienia się w wampira lub wilkołaka, zdobywa złoto tropiąc przeciwników, pracując przy grobach oraz pokonując demony. Razem z uzyskiwaniem praktyki, grający awansuje na coraz bardziej zaawansowany poziom. Pomimo akcji zachowanej w konwencji horroru, nawet taka zabawa jak bitefight jest zdolna nauczyć pociechę opanowania i gorliwości - uwielbiam bitefight.

wokalista
Okazuje się, że ostatnimi czasy ranga gier bywa mocno wyolbrzymiana przez badaczy tematu, a zwłaszcza przez zaniepokojonych rodziców. Racja, że znaleźć można tam monstra, umieranie i walkę, ale wszystkie wyżej wspomniane sprawy można coraz łatwiej obejrzeć w telewizji.

Oszczędność na tanich lotach jest doprawdy zauważalna. Gdzie szukać takich lotów?

wyszukiwarka biletów lotniczych
Staramy się oszczędzać na sporej liczbie rzeczy, bo właściwie każda osoba preferuje posiadać pewne dodatkowe pieniądze na przykład czy chociażby na koncie bankowym. Niestety nie wszędzie da się zarobić, a to z powodu, iż występują pewne ustalenia, iż coś tyle jest warta i przez to nie ma możliwości na niższą cenę.
Nie można lekceważyć tego, że internetowe zabawy uczą też mnóstwa potrzebnych,niezbędnych dla naszych pociech umiejętności, takich jak uważność, szybkość reakcji, łatwiejsze zapamiętywanie, jak również wspomagają koncentrację i predyskozycje manualne.
2019/07/07, 07:12