Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania związku i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

Statystyki podają, że ponad trzydzieści procent zawartych małżeństw kończy się rozwodem. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a pary coraz częściej decydują się na ostateczne rozstanie zamiast walczyć o swój związek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ratowanie małżeństwa nie ma żadnego sensu, ale wiele rodzin mogłoby przetrwać nawet wielkie trudności, gdyby małżonkowie podjęli odpowiednie kroki. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze kilka lat temu ten typ terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście odbiera się ją już zupełnie inaczej.
terapia małżeńska
Zadaniem terapii małżeńskiej jest przede wszystkim wykrycie problemów, które narastają w związku, niszcząc jego podstawy i wpływając na codzienne życie małżonków (czy terapia małżeńska coś daje). Terapia ma również poprawić sposób komunikacji między kobietą a mężczyzną oraz pokazać im, co ich łączy, jak rozwijała się ich relacja i jak pracować nad nią w przyszłości, by była dla nich satysfakcjonująca. Co ciekawe terapia małżeńska przeznaczona jest nie tylko dla par, które walczą z trudnościami i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi chcących dbać o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość.

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

wizyta u psychologa
Problemy natury psychologicznej mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka potrzeba – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom może dać ten sam efekt jak wizyta u specjalisty?
Terapia małżeńska zazwyczaj zamyka się w kilkunastu sesjach. Jej długość zależy od rodzaju problemów, które starają się pokonać małżonkowie. Zadaniem terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez krytykowania zachowania czy decyzji partnerów.

Uważasz, że niniejszy post jest ekscytujący? Kliknij ponadto ten ważny link - to bardzo cenne źródło informacji na taki temat.

Decydując się na wzięcie udziału w tego typu terapii, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu. Jeśli chcemy, by przeprowadził ją tego wykwalifikowany psycholog (P-W - psychoterapia rodzinna wrocław) Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować - umówiłam się do psychologa w Warszawie.
2021/11/10, 07:17