Menu strony

Chrapanie - przyczyny a także metody leczenia

Chrapanie nie jest chorobą, a objawem utrudnionego transferu powietrza przez gardło. Zagrożenie pojawia się, kiedy chrapanie robi się patologiczne a także towarzyszy mu tak zwany bezdech, innymi słowy brak przepływu powietrza przez krtań

operacja przegrody nosowej - PCO
PCO Poznań
Zdarza się to szczególnie osobom ze skrzywioną przegrodą nosa, wydłużonym podniebieniem miękkim, zwiększonymi migdałami, przerośniętym języczkiem albo innymi anomaliami w budowie dróg oddechowych. Nie zaszkodzi więc poszukać lekarza wbijając w przeglądarkę: poradnia otolaryngologiczna Poznań .

Te intrygujące wiadomości mają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Zatem idź do strony młynki do pieprzu i soli i tam ciesz się frapującymi wątkami.

Nocne występy częściej dają ludzie otyli, chorujący na nadciśnienie , kobiety po menopauzie i ci, którzy idą spać po wypiciu większej dawki alkoholu.


Kolejne tematy

Jeśli posiadasz zszargane nerwy i nie możesz spać, wykorzystaj ALAnerv

jadłospis
W obecnych dniach wiele ludzi posiada zszargane nerwy. A to wszystko dlatego, iż gonimy wszyscy za pieniążkami oraz bardziej wygodnym bytowaniem. Na szczęście w obecnych dniach i na to, aby uciszyć swoje nerwy istnieją preparaty dostępne w sklepie z lekami.


Przyjmijmy takowy ALAnerv.


W Polsce co najmniej 100 000 ludzi powinno się leczyć z powodu nocnych bezdechów, lecz do specjalistów zgłaszają się nieliczni. Zapewne dlatego, że ci, którzy poważnie chorują, po prostu nie zdają sobie z tego sprawy. Uważają, iż tylko chrapią, natomiast rankiem nie pamiętają nocnych walk o każdy łyk powietrza. Z tego powodu partnerzy ludzi chrapiących powinni je obserwować w trakcie snu (zobacz stronę o operacji przegrody nosowej w Poznaniu - PCO). Jeśli bezdechy zdarzają się częściej aniżeli dziesięć razy na godzinę i trwają dłużej niż dziesięć sekund - można podejrzewać chorobę. Takim bezdechom może towarzyszyć pocenie się, a nawet sinienie w skutek niedotlenienia.


Do osób zagrożonych bezdechem sennym przynależą głównie mocno chrapiący mężczyźni po czterdziestce, z nadwagą i otyłe kobiety po 55 roku życia, które mają zaburzoną stabilność hormonalną oraz zbyt wysokie ciśnienie

Jeśli zwyczajne chrapanie przemienia się w chorobę, to człek jest w przeciągu dnia ospały, poirytowany częstokroć dokuczają mu bóle migrenowe, ma trudności z koncentracją. Nieodzowna może być wówczas operacja przegrody nosowej Poznań.
2022/05/26, 07:18