Menu strony

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to nadzwyczaj trudna choroba, chociaż wiele osób ją lekceważy. Uważają, że mogą bez kłopotu odstawić alkohol, a piją dla przyjemności. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak proste, bowiem wymaga zarówno leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. Jak zrobić pierwszy krok? Kluczowe jest przyznanie przed samym sobą, iż mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.

Hipnoterapia – sposób na realizację noworocznych postanowień
Nie można przymuszać uzależnionej osoby do chodzenia do klubu AA czy pójścia do ośrodka leczenia alkoholizmu, ponieważ przymus nie jest tutaj właściwą drogą. Członkowie rodziny nie mogą karać alkoholika, wylewać jego trunków lub pić wspólnie z nim. Niniejsze działania tylko pogorszą aktualny stan oraz mogą sprawić, iż uzależniony człowiek jeszcze bardziej pogrąży się w piciu. Alkoholik musi mieć świadomość, że jest chory oraz sam nie poradzi sobie z tym kłopotem.

Jeżeli chce ratować swe życie, musi uznać własny stan oraz jak najszybciej zwrócić się z prośbą o pomoc do bliskich bądź placówki zajmującej się odwykami. Niniejszą placówką jest nadmieniony ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym można podjąć decyzję o terapii całodobowej albo ambulatoryjnej. Warszawa to dobre do tego miejsce. W trudniejszych przypadkach pożądana będzie opieka przez całą dobę, albowiem poza odtruciem przeprowadzane są liczne spotkania psychoterapeutyczne, w trakcie których uzależnieni uczą się żyć na nowo bez alkoholu. Taka terapia może trwać nawet do 6 tygodni, wszystko jest zależne od stanu, w którym jest określona osoba. Niekiedy starczą 2 tygodnie, kolejnym razem potrzebny będzie niemal dwumiesięczny pobyt. Drugim typem terapii jest terapia ambulatoryjna, która polega na spotkaniach popołudniowych albo wieczornych- sporo więcej zobaczysz na tej stronie.


Kolejne tematy

Jak opanować triki piłkarskie

Piłka nożna, piłkarz
Jeśli ktoś pragnie poznać triki piłkarskie musi regularnie ćwiczyć i z cierpliwością wyczekiwać efektów. Powinno się zacząć od wykonywania najprostszych układów i stopniowo przechodzić do coraz trudniejszych. Pierwsze ćwiczenia to podrzucanie piłki i łapanie jej na stopę. Powinno się to powtarzać kilkakrotnie. Każde ćwiczenie powinno wykonywać się na dwa sposoby. Jeden to odbijanie piłki złapanej w powietrzu, a drugi to łapanie piłki odbitej od ziemi. Ważne, żeby treningi powtarzać regularnie, bo tylko takie przyniosą oczekiwane efekty.

Nadmieniona forma terapii jest najlepsza dla osób, które na co dzień pracują i nie mogą poddać się opiece całodobowej. To również pierwszorzędny wybór dla osób, które skończyły terapię w ośrodku i teraz w niniejszej formie mogą kontynuować leczenie. Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, ale przy właściwej motywacji i pomocy rodziny można sobie poradzić z każdym problemem. Ważne jest, aby poczynić pierwszy krok, a później już będzie łatwiej.
2018/08/29, 16:16