Menu strony

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to nadzwyczaj trudna choroba, chociaż wiele osób ją lekceważy. Uważają, że mogą bez kłopotu odstawić alkohol, a piją dla przyjemności. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak proste, bowiem wymaga zarówno leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. Jak zrobić pierwszy krok? Kluczowe jest przyznanie przed samym sobą, iż mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.

Hipnoterapia – sposób na realizację noworocznych postanowień
Nie można przymuszać uzależnionej osoby do chodzenia do klubu AA czy pójścia do ośrodka leczenia alkoholizmu, ponieważ przymus nie jest tutaj właściwą drogą. Członkowie rodziny nie mogą karać alkoholika, wylewać jego trunków lub pić wspólnie z nim. Niniejsze działania tylko pogorszą aktualny stan oraz mogą sprawić, iż uzależniony człowiek jeszcze bardziej pogrąży się w piciu. Alkoholik musi mieć świadomość, że jest chory oraz sam nie poradzi sobie z tym kłopotem.

Jeżeli chce ratować swe życie, musi uznać własny stan oraz jak najszybciej zwrócić się z prośbą o pomoc do bliskich bądź placówki zajmującej się odwykami. Niniejszą placówką jest nadmieniony ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym można podjąć decyzję o terapii całodobowej albo ambulatoryjnej. Warszawa to dobre do tego miejsce. W trudniejszych przypadkach pożądana będzie opieka przez całą dobę, albowiem poza odtruciem przeprowadzane są liczne spotkania psychoterapeutyczne, w trakcie których uzależnieni uczą się żyć na nowo bez alkoholu. Taka terapia może trwać nawet do 6 tygodni, wszystko jest zależne od stanu, w którym jest określona osoba. Niekiedy starczą 2 tygodnie, kolejnym razem potrzebny będzie niemal dwumiesięczny pobyt. Drugim typem terapii jest terapia ambulatoryjna, która polega na spotkaniach popołudniowych albo wieczornych- sporo więcej zobaczysz na tej stronie.


Kolejne tematy

Kąpiel solankowa dobra na wszystko - co powoduje jej pozytywne działanie? Kilka ciekawostek

Od dawna wiadomo, że solanki mają cudowne właściwości. Korzystano z tego zanim zaczęto miejscowości uzdrowiskowe takimi nazywać. Solanka ma wiele różnych właściwości, stąd też kąpiele solankowe są ciągle bardzo popularne. Dzięki tego typu kąpielom można poprawić stan skóry. Kąpiele te mają też dobroczynne właściwości dla układu kostnego jak również organów wewnętrznych. Kąpiele tego typu mają bardzo duży wpływ na nasz organizm, jeśli korzystamy z nich z głową. Tak, więc niezmiernie istotne jest by zażywać kąpieli solankowych tylko w miejscach, które są w stanie dowieść znajomości tematu. W sanatoriach wielu pacjentów musi korzystać z solankowych kąpieli. Jednak nie tylko w sanatoriach można takich kąpieli zażywać. Są one dostępne również w salonach SPA.

Nadmieniona forma terapii jest najlepsza dla osób, które na co dzień pracują i nie mogą poddać się opiece całodobowej. To również pierwszorzędny wybór dla osób, które skończyły terapię w ośrodku i teraz w niniejszej formie mogą kontynuować leczenie. Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, ale przy właściwej motywacji i pomocy rodziny można sobie poradzić z każdym problemem. Ważne jest, aby poczynić pierwszy krok, a później już będzie łatwiej.
2018/08/29, 16:16