Menu strony

Laserowa korekcja wzroku jak dużo kosztuje a także dlaczego należy w nią zainwestować?

Wady wzroku są wielce powszechnym zjawiskiem, najlepszą formą konfrontacji z tymi przypadłościami jest noszenie okularów albo zakładanie soczewek. Jednak obie formy nie są doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie likwidują niedoskonałości, a wyłącznie pomagają z nią funkcjonować.
Rozwiązaniem pozwalającym na stałe pozbyć się szkieł albo soczewek może być laserowa korekcja wzroku.


Kolejne tematy

Na czym polega dermatoskopia? Jakie osoby powinny z tego skorzystać? Co warto wiedzieć w tym temacie?

usuwanie niebezpiecznych odpadów
Znamiona barwnikowe bardzo łatwo dostrzec, jednakże nie zawsze oznaczają, iż czeka nas coś złego, iż mogą powodować czerniaka złośliwego. Jeśli chcemy się tego dowiedzieć i w porę zastopować raka, należy wykonać dokładniejsze badania, a tego rodzaju zrobić jesteśmy w stanie dermatoskopem.


To badanie całkowicie bezinwazyjne, nie ma więc potrzeby zrobienia zabiegu chirurgicznego, nie występuje jakakolwiek ingerencja fizyczna w ciało pacjenta.


kręcone rude włosy
Zabieg tenże uzdrawia krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i wszelkie kombinacje owych niedoskonałości wzroku. Za korekcje odpowiada strumień lasera excimerowego. Całkowita esencja zabiegu opiera się na tym, by w sposób dokładny wykreować kształt rogówki narządu wzroku, tak aby wpadające promienie świetlne skupiały się na siatkówce i dzięki temu komponowały wyraźny wizerunek. Oczywistym jest fakt, że parametry strumienia światła laserowego programowane są do każdego oka indywidualnie.


Laserowa korekcja wzorku wykonana może zostać kilkoma metodami, tj. lasik, która pozwala pacjentowi na powrót do standardowego stylu egzystowania nawet już kolejnego dnia po operacji, gdyż wyrazistość widzenia występuje zaraz po kilku godzinach, a samo leczenie się oka przebiega bez bólu. Kolejną metodą może być prk, po której rogówka rekonstruuje nabłonek w ciągu kilku dób, a na okres zdrowienia nakładany jest opatrunek w formie soczewki kontaktowej, którą usuwa się po około kilku dniach. Cały proces zdrowienia po operacji trwa mniej więcej dwóch tygodni, a polepszenie wzroku pojawia się stopniowo. Metoda lasek w porównaniu do poprzednio wspomnianej jest delikatniejsza i zmniejsza dyskomfort i ból. Epilasik to kolejna z metod, której niewątpliwą zaletą jest sprawniejsze zabliźnianie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko powikłań po operacji niż w metodzie lasik. Ostatnią z metod może być ptk i stosowana jest szczególnie do usuwania różnego rodzaju zmian rogówkowych, tj. blizny lub stany zapalne. Przed operacją można również zadać sobie zapytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku- jaki jest koszt laserowej korekcji wzroku. Cennik w wypadku pojedynczego oka znajduje się w przedziale od 1800 do 3600 złotych. Stawiając kolejne pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za parę oczu i co zawiera, odpowiedź jest jasna, kwota się mnoży razy dwa, a więc oscyluje w granicach od 3600 do 7200 złotych, a wzmiankowana cena poza operacją zawiera także konsultacje przed operacją i wizytę sprawdzającą.
2018/08/29, 16:11