Menu strony

Z wiekiem jesteśmy podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Na tym też polega żywot, iż czasem zdarza nam mierzyć się z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak choroby pojawiają się w różnych okresach życia. Niestety w każdym wieku możemy zapaść na jakąś chorobę, najgorsze jednak są wtedy, kiedy mamy słabszy organizm, tak jak to ma miejsce w podeszłym wieku. Najczęściej określa się tak ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może nas na przykład dopaść zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Czemu występuje
?

oko
Typowe objawy zwyrodnienia plamki żółtej objawiają się postrzeganiem prostych linii, jak linii falistych lub o zaburzonym kształcie, ale też coraz większym problemem w czytaniu. Przypadłość ta przebiega różnie i może skończyć się całkowitą utratą wzroku. Niestety, lecz degeneracja plamki żółtej jest bardzo częstą przyczyną utraty widzenia u osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Występuje u 8,8 procenta populacji, z tym, że częściej występuje u kobiet. Jej częstość rośnie z wiekiem, dlatego też po 75.opracowanie (sprawdź mega ofertę usuwanie ósemek Warszawaz RatyńscyDentalClinic)roku życia występuje już prawie u 28% ludzi. Na całym świecie liczba chorych sięgnęła pięćdziesięciu milionów. Dodatkowo, społeczeństwa coraz prędzej się starzeją, więc problem ten przybiera na sile.

Gdzie znajdują się przyczyny powstawania wspomnianej ciężkiej przypadłości? Niestety, nie udało się znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Można natomiast powiedzieć, że największą rolę odgrywa tu wiek pacjenta. Przypadłość ta dotyka 5-10% ludzi w wieku 65-75 lat,jak również 20-30% dorosłych w wieku ponad 75 lat. Także ważnymi czynnikami tutaj są płeć, jak wspomnieliśmy żeńska, rasa biała, dziedziczność, inne przypadłości, jak na przykład nadciśnienie tętnicze, palenie nikotyny, jak również niedobór przeciwutleniaczy, jak przykładowo witamina C lub E.

Kolejne tematy

Jak właściwie leczyć wady wzroku?

Choroby oczu są w współczesnych czasach prawdziwą chorobą cywilizacyjną. Sporo osób niestety musi zmierzyć się z problemami ze wzrokiem, co najczęściej oznacza przede wszystkim krótko- i dalekowzroczność, jednakże trzeba podkreślić, że coraz więcej ludzi cierpi także na o wiele poważniejsze schorzenia, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do częściowej lub zupełnej utraty wzroku.


Spotykane są dwie postaci zwyrodnienia plamki żółtej- Optegra. Jedną z nich jest tak zwana sucha, druga mokra (wysiękowa). Rodzaj suchy pojawia się aż u 80-90% chorych. W tym przypadku na warstwie podsiatkówkowej oka pojawiają się złogi, pogarszają one ostrość widzenia. Ten rodzaj rozwija się wolno a przy tym wywołuje mniejsze szkody. Ten rodzaj jesteśmy w stanie leczyć, gdy stosujemy leki korzystnie wpływające na ukrwienie.

Znacznie niebezpieczniejszy jest typ drugi – mokry. Podczas choroby dochodzi do nieprawidłowej angiogenezy. Gdy oko broni się przed niedokrwieniem produkuje dodatkowe, nieprawidłowe naczynia krwionośne. Szkodzą one komórkom, robią się blizny, co sprawia, że następuje dalsze uszkodzenia. Pogorszenie widzenia jest w tym typie choroby bardzo szybkie, nawet w ciągu kilku miesięcy. Bardzo dużo informacji na ten temat znajdziemy w internecie. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „Zwyrodnienie plamki żółtej leczenie”
2020/04/14, 10:22