Menu strony

Z jakich powodów pokoje typu escape room są tak bardzo popularne, jak wygląda w nich zabawa.

W pogoni za rozrywką i emocjami ludzie zaczynają wymyślać coraz to dziwniejsze rzeczy, niekiedy naprawdę wyjątkowe i niezwykłe. Do nowości tego typu, od niedawna obecnych w naszym kraju, są pokoje ucieczki, nazywane potocznie escape room, z jakich po rozwiązaniu rozmaitych łamigłówek i zagadek po prostu trzeba wyjść.
Pokoje ucieczek wzięły swój początek pod koniec minionego wieku z komputerowych gier, to tak naprawdę one stanowiły główną inspirację. Kolejne lata to dynamiczny rozwój tej właśnie rozrywki, zagadki stawały się jeszcze bardziej skomplikowane i wymagające, pojawiać się też zaczęły pokoje o tematycznym charakterze. Od kilku lat escape room Gdańsk obecne są także w naszym kraju. W zasadzie we wszystkich większych miastach bez problemów znaleźć można ten rodzaj rozrywki, w niektórych miejscach takich pokoi jest nawet kilkanaście, a cały czas otwierane są nowe. Rozrywka ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo przede wszystkim daje świetną możliwość zabawy w gronie znajomych czy rodziny, ale też zmusza do kombinowania myślenia.


drzwi od escape rommu w Trójmieście
Podstawowym założeniem pokojów typu escape room Trójmiasto jest wyjście z wnętrza w ustalonym przedziale czasu. Jednak aby to wyjście było w ogóle możliwe, to niezbędne będzie rozwiązanie łamigłówek i zagadek, jakie się znajdują w środku. Równocześnie w escape room może znajdować się nawet kilka osób, zresztą niektóre zagadki będą wręcz wymagać pełnej współpracy grupy, bo samodzielnie trudno sobie będzie z nimi poradzić. Łamigłówki mają różnorodny charakter, niektóre są zręcznościowe, a inne wymagać będą sprytu albo logicznego myślenia. Niezwykle ważną rolę w tej rozrywce odrywa sceneria, a tu projektanci robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Każdy z pokoi jest tematyczny, wyposażony jest w rewelacyjne akcesoria, więc wchodząc do niego można zupełnie zapomnieć o codziennym dniu i wczuć się w klimat i atmosferę.


Kolejne tematy

Zachwycające oraz innowacyjne place rozrywek dla brzdąców

park dla dzieci
Współcześnie place do rozrywek dla smyków wyglądają wyśmienicie. Jest tam wszystko co sprawia przyjemność brzdąców oraz gdyby mogły byliby tam przez pełen okres korzystając z wszelkiej atrakcji czy też z wszelkiego sprzętu jakie są tam przygotowane dla maluchów.
Nie ma też dużych ograniczeń co do uczestników, w zabawie bez problemów mogą też brać małe dzieci. Nie ma tam żadnych niebezpieczeństw, wnętrze jest cały czas monitorowane i w razie jakiejś potrzeby w każdym momencie taki pokój można opuścić.
2016/07/26, 10:28