Menu strony

Czemu pokoje typu escape room są tak popularne, jak wygląda w nich zabawa.

W pogoni za rozrywką i emocjami ludzie zaczynają wymyślać coraz to nowe rzeczy, niekiedy rzeczywiście niezwykłe i wyjątkowe. Do nowości tego typu, od niedawna obecnych w naszym kraju, są specjalne pokoje, znane także jako escape room, z jakich po rozwiązaniu rozmaitych zagadek i łamigłówek po prostu należy wyjść.
Ecsape room swój początek wzięły pod koniec ubiegłego wieku z gier komputerowych, to właśnie one stanowiły główną inspirację. Kolejne lata to dynamiczny rozwój tej właśnie rozrywki, zagadki zaczynały być jeszcze bardziej wymagające i skomplikowane, pojawiać się też zaczęły pokoje tematyczne. Od paru lat escape room Gdańsk obecne są także w Polsce. Praktycznie w każdym większym mieście bez problemów można znaleźć tę formę rozrywki, w niektórych miejscach tego typu pokoi może nawet być kilkanaście, a cały czas otwierane są nowe. Rozrywka ta cieszy się całkiem sporą popularnością, bo przede wszystkim daje świetną możliwość zabawy w gronie znajomych czy rodziny, ale też zmusza do kombinowania myślenia.


Kolejne tematy

Jakie place zabaw brać pod uwagę

place zabaw
Organizowanie wolnego czasu dla naszych najmłodszych to na pewno ogromnie trudna sprawa. Wielu z nas, odpowiedzialnych rodziców bez wątpienia chce dostarczyć swojemu dziecku najlepsze warunki edukacyjne, tak aby jego możliwości poznawcze były niezmiernie mocno rozwinięte, niemniej wprawdzie w dzisiejszych warunkach w wielu przypadkach znalezienie takiego miejsca przychodzi nam z trudem.


drzwi od escape rommu w Trójmieście
Głównym założeniem pokojów o charakterze escape room Trójmiasto jest wyjście z pomieszczenia w określonym czasie. Jednak aby wyjście było w ogóle możliwe, to niezbędne będzie rozwiązanie łamigłówek i zagadek, znajdujących się w środku. Równocześnie w escape room przebywać może nawet parę osób, tak naprawdę niektóre zagadki będą wręcz wymagać współpracy całej grupy, bo samodzielnie nie uda się z nimi poradzić. Zagadki mają różny charakter, część z nich jest zręcznościowa, a inne wymagać będą logicznego myślenia czy sprytu. Niezwykle istotną rolę w tej rozrywce odrywa sceneria, a tu projektanci robią naprawdę niezwykłe rzeczy.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę (https://lajkonik-pik.pl/shop/brynowska-6/), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długo poszukujesz.

Każdy z pokoi jest tematyczny, wyposażony jest w rewelacyjne akcesoria, więc wchodząc do środka można całkowicie zapomnieć o codziennych problemach i wczuć się w klimat i atmosferę.
Nie ma też dużego ograniczenia co do uczestników, w tej zabawie bez problemów mogą również brać mniejsze dzieci. Wszystko jest bezpieczne, wnętrze jest bez przerwy czas monitorowane i w razie ewentualnej potrzeby w każdym momencie taki pokój da się opuścić.
2021/09/18, 07:11