Menu strony

Kreatywne dzieci - w jaki sposób można zagospodarować im wolny czas?

Kiedy nie wiemy, w jaki sposób zapełnić czas sobie i naszym pociechom można na przykład pomyśleć o Internecie. W Internecie poza marnotrawstwem czasu na gapieniu się na plotki możemy też wyszukać rzeczy, które coś nam dadzą. Ale jak wiadomo nie ma nic za free. Dostaniemy nagrodę, jeżeli sami coś ciekawego zrobimy. W sieci jest wiele różnych konkursów.
poprzebierane dzieci
Konkursy online pozwalają na to, by wręcz w ostatniej minucie wysłać odpowiedź. Nie musimy iść po znaczek pocztowy, ani wysyłać listu, potrzebny jest nam mail lub rejestracja na jakiejś stronie. Całość zajmuje parę minut. Są konkursy online dedykowane maluchom i są takie dla osób starszych. Wystarczy dobrze poszukać. A co ważne nagrody w tego typu konkursach są rzeczywiście fajne i cenne. Dość często też osoby, które nic nie wygrały otrzymują upominek gwarantowany, czyli prawie za każdym razem coś otrzymamy.

Ręcznie wykonane

Kolejne tematy

Jakie place zabaw brać pod uwagę

place zabaw
Organizowanie wolnego czasu dla naszych najmłodszych to na pewno ogromnie trudna sprawa. Wielu z nas, odpowiedzialnych rodziców bez wątpienia chce dostarczyć swojemu dziecku najlepsze warunki edukacyjne, tak aby jego możliwości poznawcze były niezmiernie mocno rozwinięte, niemniej wprawdzie w dzisiejszych warunkach w wielu przypadkach znalezienie takiego miejsca przychodzi nam z trudem.


Drogie Mamy, odpoczywamy!
Dawniej nasze babki robiły dla nas zabawki. Kiedyś zwykłe krzesło i koc okazywało się świetną bazą do schowania skarbów, a kawałek niepotrzebnego kartonu był kamerą. Teraz dzieciaki muszą mieć najnowszy model smartfona i komputer z najnowszymi grami żeby mieli co robić. Jednak rzeczywistość jest taka, że zależne jest to od tego jak dzieci są wychowywane. Oczywiście nie można dzieci odsuwać od dzisiejszej technologii, ale możemy od najmłodszych lat ćwiczyć ich wyobraźnię. Jeżeli chcielibyśmy by nasze pociechy były zainteresowane tym, co je otacza wystarczy, że spróbujemy zrobić dla nich coś ręcznie.

Te osoby, które stwierdzą, że nie umieją muszą zajrzeć do sieci i znaleźć coś w stylu: konkursy plastyczne dla dzieci. Często starczy jakieś ciekawe zwierzątko z papieru, a innym razem wystarczy kawałek filcu udający tulipana. Przez, takie działania nasza pociecha zacznie rozumieć, że nawet kawałek papieru może być świetną zabawką. A przy tworzeniu razem z nami różnych rzeczy będzie świetnie rozwijało swoją koordynację psycho-ruchową. Dlatego zamiast znajdować dziecku kolejną zabawkę, którą po chwili rzuci w kąt, zróbmy dla dziecka coś sami. Skoro nasze dziecko jest w stanie robić dla nas piękne laurki to i my postarajmy się stworzyć coś dla naszej pociechy.
2014/09/11, 10:41