Menu strony

Hospicjum gwarantem profesjonalnej opieki

Niestety, ludzkie ciało jest kruche. Choroby związane ze starszym wiekiem oraz choroby nowotworowe przeważnie sprawiają, że człowiek potrzebuje całodobowej opieki. Bliscy nie zawsze mają możliwość mu ją zapewnić, gdyż mają swoje obowiązki, jak chociażby praca zawodowa.


leczenie w hospicjum
Poza tym, nie są przeszkoleni medycznie i niektóre zabiegi ich przerastają. W takich sytuacjach rozwiązaniem okazuje się hospicja z Katowic lub hospicjum w innych miastach Polski. Podobnych zakładów jest współcześnie faktycznie dużo, ponieważ ciągle wzrasta zapotrzebowanie na ich usługi. Polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzeje. Każde hospicjum zapewnia zadowalający poziom opieki, tym samym wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim kogoś bliskiego.

W hospicjach na Śląsku http://www.hospicjumkatowice.plarki, jacy są zaznajomieni z zagadnieniami opieki paliatywnej. Człowiek, który znajduje się w końcowym stadium ciężkiej choroby nie jest osobą zwyczajnie chorą, więc jego potrzeby są zdecydowanie inne, co warto mieć na uwadze. Potrzebuje zazwyczaj dużo środków (które byłyby w stanie zmniejszyć ból) i towarzystwa innych ludzi. Do hospicjów czasami przychodzą wolontariusze, którzy spędzają czas z pacjentami, czytając im książki, grając z nimi w gry planszowe, czy zwyczajnie rozmawiając. Dużo osób martwi się, że umieszczenie chorego w hospicjum znaczy, że się o niego nie troszczy. Jest to raczej zła postawa, ponieważ w domu nie zawsze można zagwarantować mu profesjonalną opiekę. Opcjonalnie, można zastanowić się nad rozwiązaniem, którym jest hospicjum domowe - chory pozostaje w domu, a lekarz oraz pielęgniarka zajmują się nim w ciągu dnia. Jest to świetny kompromis, szczególnie jeśli osoba umierająca nie chce przenieść się do zakładu i byłoby to dla niej związane z kłopotliwym stresem.

Hospicja dają niezbędną pomoc osobom, jakie umierają. Opiekują się nie tylko ludźmi w starszym wieku, ale też małymi dziećmi. Decydując się na umieszczenie bliskich w hospicjum należy wybrać zakład, jaki znajduje się w sąsiedztwie miejsca zamieszkania, żeby nie mieć trudności z ewentualnymi odwiedzinami. Dla chorego człowieka rzecz jasna istotne znaczenie ma stały kontakt z rodziną oraz przyjaciółmi.
2022/05/13, 11:05