Menu strony

Nauka poprzez zabawę

Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko mu się nie znudziła? W sklepach dostępnych jest wiele zabawek, które wydając dźwięki zachęcają do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, gdyż spora ich część opiera się na odtwarzaniu tego samego działania przez dziecko. Jeżeli poszukujesz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach zdecyduj się na zabawki kreatywne.


[
okulary
Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania samochodów czy puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. I prawidłowo, bo lista zalet jakie niesie za sobą ta zabawa jest bardzo długa. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom dobrej zabawy, ale również stymuluje ich rozwój i kreatywność.

Dlaczego, tak wielu rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, żeby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich milusińskich należy wziąć pod uwagę, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości.

Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało chęci na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym życiu. Biorąc to pod uwagę dajmy możliwość małym inżynierom i naukowcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i może
zabawki
okazać się niesamowicie emocjonująca, zwłaszcza gdy, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych i wyobraźni.


Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, lada moment wylądują w kącie lub na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Zwyczajniej nieprzemyślany przez rodzica. Prezent nie musi być drogi i głośny by by zachwycał. Teraz, w sezonie letnim idealnym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, szczególnie te, które wykonał optyk (optyk gostyń) toruń. Dużo o okularach :
2022/04/08, 07:05