Menu strony

Sposób na niepłodność

Zjawisko niepłodności jest jednym z najbardziej palących problemów dzisiejszego świata. niepłodność to niezdolność do posiadania potomstwa i może się przejawiać niezdolnością do zajścia w ciążę lub jej utrzymania przez kobietę. W tej ostatniej sytuacji pomocne w zapobieganiu czasami są badania prenatalne, czyli badania zarodka.

Klinika leczenia niepłodności
Niepłodność może być po stronie kobiety, mężczyzny lub pary. Ostatnio zjawisko to zostało uznane za problem cywilizacyjny; aktualnie jego skala rośnie ze względu na ogólnie rosnący poziom stresu, zanieczyszczenia środowiska i prowadzenie niezdrowego trybu życia.

Jeżeli masz możliwość uzyskać pozostałe informacje na omawiany temat, to skorzystaj z tego i wejdź na poniższy odsyłacz i przeczytaj szczegóły (https://beaumed.com.pl/zabiegi-cialo/).

Niepłodności nie wolno mylić z bezpłodnością, która oznacza permanentną niezdolność do rozmnażania się, spowodowaną na przykład usunięciem narządów rodnych.

Diagnostyka Diagnostyka niepłodności jest bardzo ważna. Trzeba przeprowadzić badania prenatalne w tym kierunku w przypadku, gdy kobieta pomimo usiłowań nie zachodzi w ciążę przez rok przy określonej częstotliwości stosunków, bez wykorzystania środków antykoncepcyjnych. Najczęstszą przyczyną pojawiania się niepłodności są różne schorzenia. Najpowszechniejszą z nich jest cukrzyca, która może dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety i stać się powodem niezdolności posiadania potomstwa. Inne możliwe powody to impotencja u mężczyzn czy przedwczesna menopauza w przypadku kobiet. Diagnostyka umożliwi określenie przyczyny powstania problemu i ustalenie szans na zapłodnienie.

Kolejne tematy

Z jakich powodów in vitro to taki popularny sposób na leczenie niepłodności u par, zalety adoptowania komórek jajowych.

adopcja komórek jajowych
Pary, które nie mogą mieć potomstwa niekiedy chwytają się każdego sposobu, aby było to jednak możliwe. Jedną z popularniejszych metod, choć w pewnych kręgach uważane za kontrowersyjne, jest zapłodnienie in vitro.


Terapia Badanie niepłodności to temat na dzień dzisiejszy niezwykle chętnie podejmowany, również ze względu na wiążące się z nim spory natury etycznej. Sposób terapii zależeć będzie od zdiagnozowanej przyczyny niepłodności. Może się odbywać z użyciem środków farmakologicznych w celu regulowania owulacji. W sytuacji niedrożności narządów rozrodczych konieczne bywają zabiegi operacyjne. Najbardziej znanym i najszerzej dyskutowanym środkiem do leczenia niepłodności jest jednak zapłodnienie in vitro, czyli pozaustrojowe. Polega ono na dokonaniu połączenia komórki jajowej z nasieniem poza ciałem kobiety, a później wprowadzeniu zapłodnionej komórki do organizmu. Kwestie sporne związane z takim zapłodnieniem wynikają przede wszystkim z opinii części wyznań, które się tej metodzie sprzeciwiają. Istotny jest także aspekt przechowywania nadliczbowej ilości komórek oraz wykorzystywania ich do celów innych niż zapłodnienie i umieszczenie w organizmie kobiety.
Zaczerpnięte z: Gyncentrum
2021/07/15, 07:38