Menu strony

Jak wspomagać naukę języków obcych

Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa, szczególnie, jeśli poszukujemy pracy bądź jedziemy na zagraniczne wczasy. Miło jest móc rozmawiać z mieszkającymi tam ludźmi, a nie jedynie porozumiewać się za pomocą rąk. Praca zaś wymaga znajomości chociaż jednego języka, gdyż firmy coraz częściej współpracują z zagranicznymi korporacjami. Jak szybko nauczyć się języka?


Nie istnieje jedna idealna metoda - każdy musi szukać swoich sposobów, które pozwolą mu na błyskawiczne przyswojenie nowych słów.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (https://demostenes.com.pl/jezyki/) ma wyłącznie wartościowe informacje, które na pewno Ci się mogą przydać. Sprawdź nas i upewnij się, że należałoby na niego wejść.

Jednakże bez wątpienia niezmiernie efektywną techniką jest nauka z fiszek.


W Karteczkach to
notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego
kartoniki, na których zapisane są wyrazy w obcym i rodzimym języku – jedno na awersie, drugie na rewersie fiszki. Nie muszą to być tylko hasła, ale także całe zdania. Fiszki oferowane są w wielu sklepach oraz księgarniach, jednak dużo lepiej jest przygotować je osobiście. Dlaczego? Dzięki temu już w trakcie ich robienia możemy stopniowo zapoznawać się z nowym słownictwem. W jaki sposób wobec tego najlepiej jest je sporządzić?


Przede wszystkim koniecznych będzie kilka kartek czy kartonów, cienkopis oraz nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome i pionowe linie, dzielące ją na kolumny i wiersze. Następnie po jednej stronie piszemy słowa w języku polskim, zaś po drugiej stronie – w języku obcym. Już w czasie pisania mózg gromadzi nowe słownictwo, które później jest dużo łatwiej zapamiętać, albowiem widzimy je nie po raz pierwszy. W dalszej kolejności rozcinamy fiszki i chowamy je do koszulek. Możemy segregować fiszki wg kategorii tematycznych albo w inny komfortowy dla nas sposób. Fiszki można przechowywać w segregatorach czy pudłach na buty - wszystko zależy od naszej kreatywności.


Dzięki fiszkom nauka szybko przyniesie pożądane wyniki, a co więcej, będzie niezwykle przyjemna. Fiszki można wziąć ze sobą wszędzie, bowiem mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego problemu z ich schowaniem. Dobrze jest zweryfikować ukazany sposób nauki i jak najszybciej poznać nowe języki, a świat będzie dla nas otwarty! Można też zapoznać się z internetowymi fiszkami, które zdobywają coraz większą popularność i można je gromadzić na dysku komputera bądź wymieniać się nimi z innymi internautami.
2019/04/18, 07:22