Menu strony

Spróbujmy zainteresować muzyką dziecko!

To dziecko, które od wczesnego dzieciństwa sukcesywnie rozwija własne talenty muzyczne z pewnością ma dużo większe szanse na to, aby niejako podbić świat swoimi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie nasze dziecko nie ma tak dużo talentu, motywacji, lecz trzeba uwierzyć w swoją pociechę. I dlatego nie ma nic nieodpowiedniego w tym by posłać własną latorośl na lekcje grania na jakimś instrumencie. Być może altówka to rewelacyjny instrument?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli
Ogólnie nie znamy raczej wielu słynnych muzyków specjalizujących się w graniu na akurat altówce, ale tak czy siak to nie znaczy, że deprecjonowanie altówki jest czymś sensownym.

Pragnęlibyśmy, aby te teksty poruszały Wasze emocje. Wobec tego będziemy zadowoleni, jeśli nawet drobny komentarz spod linku (http://www.defence24.pl/kryzys-ukrainski-raport-specjalny-defence24) napisany waszą ręką dotrze do nas.

Ogólnie altówka to fantastyczny instrument. Choć tak czy siak wybór dobrego instrumentu nie jest aż takie oczywiste - sprawdź ceny w sklepach internetowych: instrumenty altówki.


Pamiętajmy, że jeżeli marzą się nam choćby skrzypce, ale dziecko całkowicie nie akceptuje owej propozycji, bez dwóch zdań nie możemy przesadnie naciskać. Po co? W większości ciąganie dziecka na siłę i tak nie będzie dawać odpowiednich skutków. Naprawdę warto dać dzieciakowi trochę więcej luzu, a będzie w porządku.

Należy również doceniać opinię nauczyciela - a więc jeśli profesjonalny nauczyciel rzeknie, że w przypadku naszej pociechy altówka czy kontrabasy całkowicie nie wchodzą w rachubę, nie każdy posiada indywidualne predyspozycje do danego instrumentu muzycznego, nie ma żadnego sensu nie zgodzić się z tym, szukać innego nauczyciela, bo instrument muzyczny powinien przede wszystkim dawać wiele radości (u nas znajdziesz ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach: instrumenty smyczkowe wiolonczele). A jeżeli jakieś dziecko z dosłownie niczym nie będzie sobie radzić, ciężko nie dojść do wniosku, iż to raczej nie dla niego. No cóż, nie jest powiedziane, że jest inaczej. Spokojna głowa: jakiś tam dobry instrument można znaleźć!

To wszystko zależy w istocie od tego w jaki sposób do muzyki podchodzi młody człowiek. Niektóre dzieci akceptują tylko gitarę elektryczną albo grywanie na saksofonie, lecz trochę bardziej wrażliwa istota powie swoim rodzicom, iż na ten moment to nie ma lepszego instrumentu, niźli wiolonczela. Choć akurat wiolonczele są ogólnie instrumentami, które wymagają mocno ponadprzeciętnych umiejętności, talentu oraz motywacji.


Kolejne tematy

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując zabawki dla maluchów do piątego roku życia?

drewniane klocki
Warto mieć świadomość, że to, czym na co dzień bawią się nasze pociechy ma spore znaczenie. Po pierwsze dobrze zaprojektowane zabawki uczą i rozwijają wyobraźnię dziecka, zwłaszcza w wieku do 5 lat. Z kolei starsze dzieci zazwyczaj uczą się pośrednio poprzez zabawę, dlatego ma znaczenie,co kupujemy naszemu dziecku do zabawy. Warto oprócz tego mieć świadomość, że zabawki powinny być bezpieczne i zrobione z takich elementów, które nie zagrożą dziecku, gdy na przykład weźmie je do buzi.
2022/07/30, 07:04