Menu strony

Sięgnij po chlebek rodem ze Stanów

Chlebek bananowy jest popularny przede wszystkim w USA. Amerykanie często sięgają po niego nawet zamiast normalnego chleba. Czym się odróżnia od polskiego, tradycyjnego pieczywa? Przede wszystkim jest o wiele słodszy, z reguły posiada także bardzo mocny smak, który uzyskuje się poprzez dodawanie dużej liczby przypraw. Co więcej taki ciasto jest nieco mokre i miękkie. Słowem, jest bardzo smaczny i warto go wypróbować przynajmniej raz. Nie trzeba jednak w tym celu lecieć do USA, lepiej sięgnąć po prosty przepis i już niedługo własnoręcznie zrobiony banana bread może zagościć w Twojej jadalni.
Pizza z żółtym serem
Dziś w sklepach banany dostaniesz właściwie o niezależnie od pory roku, wobec czego ciastko (polecamy odwiedź nas) możesz upiec tak w grudniu i albo czerwcu. Odmienne mogą być natomiast dodatki do ciasta. W USA chlebek pojawia się w wielu wariacjach. Ty możesz przygotować własną wersję. Jak to zrobić? Po prostu dobierz własne dodatki do chlebka. W miesiącach jesiennych możesz wybrać orzechy włoskie, w ciepłe miesiące rozmaite owoce lub też przez cały rok bakalie. Zwłaszcza te ostatnie są zalecane na początek. Jeżeli nie chcesz prowadzić kulinarnych eksperymentów za pierwszym razem, wybierz właśnie rodzynki.


Kolejne tematy

Idealny urlop poza granicami kraju nie musi być kosztownym wydatkiem

wakacje nad morzem
Większość osób uważa, że zagraniczne wczasy zawsze muszą wiązać się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów. Ponadto, Polacy wciąż uważają, że urlop spędzony w kraju jest odczuwalnie tańszy. Obecnie jednak zagraniczne oferty turystyczne są udostępniane w bardzo atrakcyjnych cenach, niejednokrotnie niższych od ofert urlopowania w kraju. Warto skusić się na tego typu wyjazd, kierując się własnymi potrzebami.Jeśli kogoś interesuje głównie zwiedzanie USA, powinien zerknąć na oferty odnoszące się do przywołanego zakątka świata.


Kolejną zaletą banana bread jest to, iż da się go bez problemu zamrażać. Możesz po prostu wsadzić chlebek do zamrażarki na kilka dni, jeżeli akurat wyjeżdżasz i nie chcesz zmarnować ciasta. Za to nie dobrze jest zostawiać chleb poza lodówką, gdyż dość szybko może się zepsuć. Do wykonania chleba potrzebujesz tylko najbardziej dostępnych składników, jak choćby jaja, mąka, sól oraz banany. Przydadzą się oczywiście także wspomniane dodatki, wówczas chlebek będzie smakował jeszcze lepiej. W dodatku do ukończenia wypieku nie trzeba nawet wykorzystywać miksera. Ciasto można zamieszać łyżeczką.
2021/02/07, 07:25