Menu strony

Badasz się? groźna choroba - niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy to coraz poważniejszy problem dotykający wiele osób. Sam problem jest naprawdę skomplikowany, bo niedoczynność może występować w postaci pierwotnej, wtórnej albo trzeciorzędowej, a co najważniejsze każda z tych form ma inne przyczyny, co daje również odmienne objawy. Najczęściej występująca jest niedoczynność pierwotna, jaka pochodzi z uszkodzenia tarczycy. Jak oceniają lekarze, na całym świecie problem z tarczycą ma ponad trzysta milionów ludzi, ale aż 50 procent może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Jak sprawdzić czy i nas dotyczy ten kłopot?
Jak wygląda tarczyca?
zbadaj tarczycę
To niewielki gruczoł, który możemy zlokalizować w środkowej części szyi. Przyczyny występowania mogą być różne, najczęściej zaś spowodowane jest uszkodzeniem gruczołu tarczowego, często również się zdarza, iż odpowiedzialna za tą przypadłość jest choroba przysadki albo guzy podwzgórza lub sarkoidoza. Jeśli chodzi o występowanie tej choroby w społeczeństwie, to na niedoczynność tarczycy częściej, bo aż pięciokrotnie chorują kobiety niż mężczyźni. Możemy je sklasyfikować co u piątej kobiety po 60. roku życia. Co do mężczyzn, to występuje u co 6., który ukończył 74 lata. Niestety, niedoczynność tarczycy może także się przydarzyć przy urodzeniu. Tak zwana wrodzona niedoczynność tarczycy występuje w skali 1:4000 żywych urodzeń.


Kolejne tematy

Oferty noclegów we Wrocławiu

Przed wyprawą w podróż ,na przykład do Poznania, warto popytać użytkowników o ich doświadczenie wyniesione z podróży w Tatry ,jak również zaczerpnąć cennych porad w wyborze najdoskonalszego miejsca na nocleg. Apartamenty w Poznaniu czy też, miejsca tańsze, mniej doceniane?


Niedoczynność tarczycy to trudno rozpoznawalna choroba.

Kiedy już przejrzysz ten artykuł, to zerknij też na podobne strony www (http://www.poradniapraxis.pl/), które mają nie mniej wciągające informacje - one niezwykle Cię pochłoną.

Niedoczynność tarczycy rozwija się spokojnie, niepostrzeżenie, w sposób dyskretny. Jej początkowe objawy nie są zbyt widoczne, dlatego wiele osób łatwo ją lekceważy. Często również wydarza się, iż pacjenci leczeni są z powodu innych potencjalnych chorób, jak zbyt duży poziom cholesterolu, problemy z sercem czy depresja. Ażeby rozpoznać niedoczynność tarczycy i znaleźć jej przyczynę, koniecznym jest wykonanie tak zwanego Testu Obciążeń.


Pamiętaj, że wizyta u endokrynologa to najlepszy sposób, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Z jednej strony, może się okazać, że jest z Tobą wszystko okej, a z drugiej, jeśli faktycznie masz niedoczynność tarczycy, szybciej wykryta przypadłość, to znacznie korzystniejsze rokowania w leczeniu. Jak znaleźć dobrego specjalistę - endokrynologa? Najkorzystniej przez internet, wpisując frazę w wyszukiwarkę internetową na przykład endokrynolog Warszawa. Zamiast zastanawiać się, co się dzieje z Twoim zdrowiem umów się na wizytę, a będziesz dokładnie wiedział, czy to tylko Twoje nerwy czy coś więcej.


Co do najbardziej znanych objawów, trzeba wymienić: bardzo duże zmęczenie, senność, osłabienie, osłabiona koncentracja, trudności z pamięcią, gorszej jakości włosy, problem z układem trawiennym (wzdęcia, zaparcia), zwiększająca się waga, chociaż raczej mierny, niska tolerancja na aktywność fizyczną.
2021/08/03, 07:50