Menu strony

Dlaczego nauka nie jest najistotniejsze w życiu

Co odgrywa najważniejszą rolę w naszym życiu? Na pewno kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, rodzina to ostoja, gdy złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kreuje i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.
rodzina
Można uznać, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy też do końca życia nauczać się, dowiadywać, niech będą to nawet plotki, taka mini, ale jednak edukacja.

Kolejne tematy

Znajdź najlepsze przedszkole dla swojego dziecka

Nauka przez zabawę
Oferty przedszkoli mamy możliwość poznać na ich stronach


Najsilniejsza edukacja występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko todosłownie maszynka do nauki. Wtedy może przyswoić bardzo dużo rzeczy, tak dużo, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Najlepsze jest to, iż w młodym wieku najlepsza edukacja to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza pobudza myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najwspanialszy sposób, aby dziecko zdobywało nowe informacje.


szkoła
Co prawda już później, gdy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego zestawy do szkoły takie jak te i inne akcesoria do szkoły, ten edukacyjny walor wyczerpuje się nieco, ponieważ szkoła (korepetycje informatyka) nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej kocha się, kiedy człowiek już jest starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bezgranicznie, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywiołowo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.
2021/09/06, 10:24