Menu strony

Medycyna Naturalna - czy i kiedy możemy je stosować?

Leczenie ziołowymi miksturami ma wielowiekową tradycję w naszym kraju. Dziś, mimo obecności olbrzymiej liczby specyfików syntetycznych, leczenie ziołami jest w dalszym ciągu znane. Pomimo powszechnego przekonania, iż zioła mają działanie wszechstronne oraz są lekami w pełni bezpiecznymi.
Niewłaściwie wykorzystywane mogą nam jednak zaszkodzić. Natomiast leki ziołowe stosowane umiejętnie, są bezcennym elementem kuracji poniektórych zaburzeń. Fitoterapia, czyli leczenie przy pomocy roślin, wykorzystuje wiedzę o substancjach mieszczących się w ziołach jak też ich oddziaływaniu na organizm człowieka. Zioła to z całą pewnością pomocne środki, które odgrywają ważną rolę w medycynie, jednakże przy ich stosowaniu potrzebne będzie przestrzeganie pewnych reguł. Jedną z ważniejszych własności ziół jest ich wpływ na normalizację funkcjonowania organizmu człowieka. Niewątpliwą zaletą lekarstw roślinnych jest ich łagodniejsze działanie, mające związek z mniejszymi niż w wypadku medykamentów syntetycznych działaniami ubocznymi.

ziołolecznictwo
Nawet przy wysokim ciśnieniu pacjent może czuć się właściwie normalnie. Choroba ciśnieniowa jest określane mianem cichego zabójcy, bo na pozór nie daje o sobie znać, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. W ostatnim czasie, coraz częściej pacjenci uskarżający się na choroby układu krążenia, np. miażdżycę naczyń krwionośnych, korzystają z wszelkich odmian medycyny niekonwencjonalnej, w tym bioenergoterapii. Czym zajmuje się bioenergoterapia?

Kolejne tematy

Alkoholizm to okropna rzecz, dla pijących i ich bliskich, przez to potrzeba zdecydować się na leczenie

dziecko
Alkoholizm dotyka coraz większej grupy osób. Niejednokrotnie za picie odpowiedzialne jest życie w ogromnym stresie. Alkohol łagodzi napięcie, pomaga się zrelaksować, nie myśleć o kłopotach, jak też świetnie się bawić, lecz jest bardzo niebezpieczny.


Z roślin uzyskiwane są różne części o działaniu uzdrawiającym. Mogą być to: liście, ziele, owoce, kwiaty, nasiona, kora, kłącza bądź korzenie. Głównym sposobem konserwacji ziół jest suszenie, niemniej jednak przechowywanie ziół w podobnej postaci wymaga specjalnych warunków, zatem chronienia przed wilgotnością jak też promieniami słońca. Z suszonych ziół, po zalaniu wrzątkiem przyrządza się napary, a więc herbatki ziołowe. Trwalszymi jak też łatwiejszymi do składowania a zarazem bardziej skoncentrowanymi postaciami ziół są wyciągi alkoholowe, to znaczy nalewki (czyli zioła w roztworze cukru), soki albo olejki. Zioła bywają również dostępne w formie tabletek, kapsułek lub granulatów.

fizjoterapeuta
Bioterapia z opiera się na właściwościach energetycznych uzdrowiciela. Bioterapeuta wykrywa miejsca zaburzeń energetycznych w ciele chorego, odblokowuje kanały energetyczne w organizmie człowieka i ładuje dobrą energią płynącą z jego dłoni miejsca, gdzie jej brakuje. Po zabiegach ustępują kłopoty związane z niewydolnością krążenia, wyrównuje się ciśnienie krwi, ustępują duszności czy niemiarowość serca. Ulega poprawie stan psychiczny jak i wydolność fizyczna. Medycyna naturalna (sprawdź tutaj) od początków istnienia traktowała człowieka jako integralną całość składającą się z umysłu, psychiki i ciała. Mając ten fakt na uwadze, pacjenci, z coraz większym zaangażowaniem i ufnością decydują się na korzystanie z tej formy pomocy.


O czym powinno się pamiętać wykorzystując zioła? Aby bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać zalety ziołolecznictwa, musimy przestrzegać paru ważnych reguł. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że nadmiar mikstur ziołowych może być szkodliwy. Musimy zatem używać je tylko w wielkościach zgodnych z zaordynowaniami specjalisty lub fabrykanta, a ponieważ medycyna naturalna w Warszawie (jak także w innych miejscowościach) jest ogromnie popularna, profesjonalistów z tego obszaru nie brak .

Natomiast ziół nie mogą zażywać panie ciężarne, a niektórych również kobiety karmiące naturalnie. Przed aplikacją kuracji ziołowej u naszych pociech zawsze powinno się poradzić się specjalisty.
2022/05/17, 10:06