Menu strony

Biegnij na pomoc rannemu

Każdy uczeń szkoły średniej a także każdy, kandydat na kierowcę wie jakie znaczenie ma pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie Przysposobienie Obronne miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy i demonstrowane na nich sztuczne oddychanie i przywracanie akcji serca.


Apteczka samochodowa

Pedagog wpajał uczniom wymóg dokonania zakupu apteczki samochodowej jak i również nauczał ich w jaki sposób jej używać. Przeważnie demonstrował również, jak opatrywać rany przy wystąpieniu złamań otwartych, jak się zachować w przypadku duszenia się, utraty przytomności jak również oparzenia skóry.

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie
Zazwyczaj ambitni i zaangażowani nauczyciele organizowali wyjazdy do punktów krwiodawstwa, pogawędki z funkcjonariuszami policji i ratownikami medycznymi. Przytaczali mrożące krew w żyłach opowiadania o tragicznej w skutkach ignorancji podstawowych zasad pierwszej pomocy. Z takich spotkań najczęściej dużo się wynosiło. Niektóre osoby przez kolejne kilkadziesiąt lat są świadomi w jaki sposób bezpiecznie wynosić z pojazdu osoby poszkodowane jak zareagować w razie niekontrolowanego krwotoku, a nawet czym jest defibrylator aed.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życia
Inaczej ta kwestia wygląda w przypadku szkolenia na prawo jazdy. 30 godzin teorii musi wystarczyć na dokładne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi auta, i właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nierzadko przeznaczone są na nią dwie godziny, podczas których ratownik przerabia z adeptami na kierowców zadania testowe. Przy czym nie mówią one na przykład o konieczności zabrania ze sobą na wakacje apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-myslowice/), która także Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tutaj tematyce.

O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wzmiankuje.

Apteczka konieczność – konieczność, nie dobra wola
Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób traci życie z powodu wypadków na drogach.

Uzupełniające wiadomości odnoszące się do analizowanego zagadnienia również są ekscytujące - więcej pod wskazanym adresem (http://psychiatrabydgoszcz.com.pl/). Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to fakt.

Niektórych ofiar udałoby się uniknąć dzięki rzetelnie zaplanowanym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacyjny wyjazd mamy obowiązekrównież zabierać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie uniedogodnienia oraz termometr bezdotykowy w ofercie czarmed.


Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest na niskim poziomie. Niektórzy pomijają ten temat, myśląc, że ich nie dotyczy. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli dopisze im szczęście pojawi się ktoś, kto ma odmienne zdanie i będzie w stanie im tej pomocy udzielić.
Zaczerpnięte z: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
2021/01/25, 21:23