Menu strony

Piraci, roboty i lokatorzy – czyli granie online

Bitwa kosmicznych maszyn, łupienie statków przez piratów, czy może symulator codziennego życia w kilku wymiarach? Praktycznie już teraz obserwujemy i bierzemy udział w coraz lepszych wersjach gier. Jak daleko gra może przypominać przyszłość?


Gry komputerowe
Futuryści zadają sobie pytania – w jakim kierunku zmierzają obecne gry? Mamy gry roboty (ranking najpopularniejszych gier komputertowych ), które w wersjach online weszły na rynek lata temu, zaczynając z kosmicznym Star Wars. Symulatorów online oraz offline kosmicznych batalii jest całe mnóstwo, w większości z nich znajdziemy interfejs który koncentruje się wokół zbierania surowców, ulepszania dronu kosmicznego, zmierzenia się z głównym wrogiem. W odmianach sieciowych przeważnie konkurent „siedzi” za innym ekranem i steruje swój kosmiczny pokład w otchłani internetowego „kosmosu”.


Jest kosmos, można więc zejść na ziemię. Jeśli chodzi o bardziej przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC - zobacz tutaj) jest szczególnie emanowana w Sims`ach. Ta klasyka gier od lat bazuje na tej samej fabule: tworzenia rodziny, życia z sąsiadami i koncentrowaniu się na rutynowych codziennych czynnościach życiowych. Kiedyś „naszą” postacią było parę kwadratowych pikseli, dzisiaj dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i dziwacznych rozwiązań. Dlaczego? Najnowsza odsłona ma odniesienie w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez nieznane nam rozwiązania z kosmosu. Podróżowanie w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki na paliwo – takie „wyposażenie” skojarzymy raczej z osiedlaniem obcych planet niż codziennym życiem w sąsiedztwie. No, ale… Jeśli przyszłości przecież nie znamy, więc czego to wyobraźnia twórców nie wymyśli.

Inne gry managerowe? Mamy sportowe Football Managery - odciążające Fifę i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych dyscyplinach, od koszykówki po tenis. Mamy kolejne gierki online które nawiązują do kultowych filmów. Któż z twórców gry o piratach nie ma przed oczami lub nie zna filmowego Jacka Sparrowa z „Piratów z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – przeważnie fabuła kręci się wokół poziomu wyszkolenia załogi, zdobywania łupów, batalii morskich. Jak to w wersjach online, np. w Pirates Storm konieczne jest stworzenie swojego konta w grze. Kilka sekund na wklepanie danych i mamy otwartą drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.


Kolejne tematy

Dobrze skonstruowane gry dla maluchów

bawiące się dzieci
Kupując grę dla dziecka, trzeba przyjrzeć się, do jakiej grupy wiekowej jest ona przeznaczona. Na każdym opakowaniu gry wytwórca musi określić, jaki jest najmniejszy wiek gracza. Wybierając grę dla młodszych dzieci warto sprawdzić jej zawartość. Warto wybierać edukacyjne, które rozwijają określone umiejętności i predyspozycje pociechy, a równocześnie nie wywołują skrzywienia jego intelektu.
2018/07/19, 11:21