Piraci, roboty i lokatorzy – czyli granie online

Bitwa kosmicznych maszyn, łupienie statków przez piratów, czy może symulator codziennego życia w kilku wymiarach? Praktycznie już teraz obserwujemy i bierzemy udział w coraz lepszych wersjach gier. Jak daleko gra może przypominać przyszłość?

Gry komputerowe
Futuryści zadają sobie pytania – w jakim kierunku zmierzają obecne gry? Mamy gry roboty (ranking najpopularniejszych gier komputertowych ), które w wersjach online weszły na rynek lata temu, zaczynając z kosmicznym Star Wars. Symulatorów online oraz offline kosmicznych batalii jest całe mnóstwo, w większości z nich znajdziemy interfejs który koncentruje się wokół zbierania surowców, ulepszania dronu kosmicznego, zmierzenia się z głównym wrogiem. W odmianach sieciowych przeważnie konkurent „siedzi” za innym ekranem i steruje swój kosmiczny pokład w otchłani internetowego „kosmosu”.

Jest kosmos, można więc zejść na ziemię. Jeśli chodzi o bardziej przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC - zobacz tutaj) jest szczególnie emanowana w Sims`ach. Ta klasyka gier od lat bazuje na tej samej fabule: tworzenia rodziny, życia z sąsiadami i koncentrowaniu się na rutynowych codziennych czynnościach życiowych. Kiedyś „naszą” postacią było parę kwadratowych pikseli, dzisiaj dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i dziwacznych rozwiązań. Dlaczego? Najnowsza odsłona ma odniesienie w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez nieznane nam rozwiązania z kosmosu. Podróżowanie w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki na paliwo – takie „wyposażenie” skojarzymy raczej z osiedlaniem obcych planet niż codziennym życiem w sąsiedztwie. No, ale… Jeśli przyszłości przecież nie znamy, więc czego to wyobraźnia twórców nie wymyśli.

Inne gry managerowe? Mamy sportowe Football Managery - odciążające Fifę i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych dyscyplinach, od koszykówki po tenis. Mamy kolejne gierki online które nawiązują do kultowych filmów.

Nasza solidna treść (https://wypozyczalniapacyfik.pl/sprzet-gastronomiczny/) powinna przypaść Ci do gustu, ponieważ włożyliśmy w nią ogromną ilość fantastycznych treści. W takim razie czytaj bez ociągania się.

Któż z twórców gry o piratach nie ma przed oczami lub nie zna filmowego Jacka Sparrowa z „Piratów z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – przeważnie fabuła kręci się wokół poziomu wyszkolenia załogi, zdobywania łupów, batalii morskich. Jak to w wersjach online, np. w Pirates Storm konieczne jest stworzenie swojego konta w grze. Kilka sekund na wklepanie danych i mamy otwartą drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.

Ostatnimi czasy gry planszowe robią prawdziwą furorę, sprawdź Scrabble , a także Osadników z Catanu

osoby grające w gry planszowe
Paręnaście lat temu wszystkie dzieciaki czy to w miasteczku czy na wsi spędzały swój wolny czas wspólnie. Na ogół spotykali się w umówionym miejscu oraz do nocy wymyślali najróżniejsze przyjemności. Niestety czasy się zmieniły i obecnie dzieci najchętniej spędzają wolny czas przed ekranem komputera.
2022/01/04, 09:04