Menu strony

Nikt nie chce zostać samotny. Z wielu niepokojów to istotnie wysuwa się na pierwsze miejsce. Na szczęście jest wiele sposobów, ażeby kogoś poznać

Z wielu zagrożeń i niepokojów w naszym życiu na czoło wychodzi samotność. Raczej nie mówi się o tym otwarcie, raczej nie zdajemy sobie z tego sprawy, kiedy jesteśmy z kimś w związku, lecz samotność to odmienny stan dla każdego z nas. Po prostu człowiek stworzony jest do życia z innymi. Nawet,jeśli
kiedy ktoś lubi spokój i woli samotność, od czasu do czasu musi po prostu wyjść z domu, aby nawiązać kontakt zinnymi osobami.

Są na świecie zadeklarowani samotnicy, którzy „pękają” jednak przy pierwszy podejściu. Uciekają od świata, nie chcą mieć nic do czynienia z innymi ludźmi, ale po jakimś czasie czegoś zaczyna im brakować.

Kolejne tematy

Studiowanie we Wrocławiu

Wrocław ciągle ma nowych studentów. Na pewno to ze względu na wyjątkowy klimat Dolnego Śląska, ale przede wszystkim z powodu dobrych uczelni. Co i gdzie studiować, czyli problemy licealisty.


Nie odczuwają innych ludzi, innego głosu, innego sposobu bycia, zagłębiają się za to bardzo mocno w sobie. Bywa to męczące. Człowiek uciekający od korealcji z innymi zbyt mocno analizuje swe zachowanie, jest jakby skupiony tylko na swoich emocjach i odczuciach. Taka sytuacja może jedynie doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta
Kontakt z innym człowiekiem jest więc potrzebny z wielu powodów, lecz te psychologiczne wysuwają się na czoło stawki. Człowiek musi też kochać kogoś. Samotny mężczyzna to mało przyjemny widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat jest naprawdę jakby bardziej zimny i mniej przyjazny.

Mawia się, że kobiety znacznie bardziej pragną miłości. Nie wchodząc zbytnio w tą teorię musimy powiedzieć, że coś w tym jest. Dzisiejsze czasy to także inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to dodatkowo spotkania twarzą w twarz zastępuje internet.
Szczególnie przybrało to na sile od kiedy pojawiły się tak zwane media społecznościowe. Wiele osób uważa, że to zabija zupełnie międzyludzkie kontakty i zwiększa samotność. Nie jest to na pewno prawda. Wiadomo, że jest to jakiś problem, lecz to zjawisko ma też pozytywne aspekty, na przykład to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać druga osobę, z którą być może uda im się zbudować coś trwałego.

Musisz wyszukać inne takiego typu informacje? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie, który omawia zbliżone kwestie.

Być może dzięki temu pojawi się flirt, a później miłość. Być może dla jakiegoś człowieka skończy się samotność, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?
2022/06/06, 09:05