Menu strony

Dokładne warunki przewozu leków w temperaturze kontrolowanej !

Transport medykamentów powinien przebiegać na podstawie szczegółowych wymogów uwzględnionych przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego typu operacji transportowych. Na podstawie przepisów produkty lecznicze nie mogą być traktowane jak innego rodzaju towary masowe.
Niezwykle ważne jest, aby odpowiedzialnie przestrzegać wszystkich zapisów oraz reguł z tym związanych. Transport w temperaturze kontrolowanej musi odbywać się bezpośrednio z punktu wysyłki do miejsca odbioru. Jeśli niezbędny jest przeładunek, powinien on nastąpić w odpowiednio do tego przygotowanych warunkach. Materiały lecznicze muszą znajdować się w specjalnych zamkniętych opakowaniach lub też zbiorczych opakowaniach, a także powinny być transportowane w odpowiednich warunkach. Poza tym niezbędne jest dysponowanie całą dokumentacją transportową, w której określona jest m.in. data dostawy produktów do miejsca docelowego. W przypadku niektórych produktów farmaceutycznych niezbędny jest odpowiedni transport chłodniczy do 3,5 tony.


Kolejne tematy

Czym się różni apteka internetowa od tradycyjnej? Czy opłaca się robić zakupy w aptece przez internet? Czy jest to coś bezpiecznego?

apteka
Coraz bardziej chętnie zaopatrujemy się w aptekach internetowych. Nie jest to dziwne, gdy popatrzymy na to jak rozwija się handel w sieci. Z każdym rokiem jest wciąż lepiej, to oznacza, iż obroty idą w górę oraz bardzo dużo przedsiębiorstw, jakie wcześniej korzystały z handlu tradycyjnego, teraz przerzuca się na sprzedawanie swoich artykułów w sieci. Właściciele aptek stacjonarnych dość często mówią, iż handel środkami medycznymi w internecie to coś nowego, przez to kupując tak musimy wykazać się dużą ostrożnością. Czy tak rzeczywiście jest?


Ze względu na reguły dotyczące transportu leków wiele razy okazuje się, iż firmy farmaceutyczne samodzielnie organizują specjalne pojazdy, za pomocą jakich odbywa się transport leków. Nie zawsze można powierzyć to zadanie zewnętrznemu przewoźnikowi.
Przewoźnik, który transportuje leki, powinien doskonale znać wszystkie reguły, jakie obowiązują w naszym kraju i niezwykle odpowiedzialnie stosować się do nich. Transport towarów leczniczych niezgodnie z obowiązującymi zasadami prawa może wiązać się z koniecznością poniesienia późniejszych konsekwencji.
centrum logistyczne
Należy także liczyć się z tym, że transporttransport opony popmowanentów w nieodpowiednich warunkach może prowadzić do różnorodnych zniszczeń przewożonego towaru, co będzie równoznaczne z niemałymi stratami pieniężnymi. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby transportować leki w odpowiednich pojazdach, odpowiednio zapakowane i w dozwolonych temperaturach. Dla bezpieczeństwa medykamentów istotna jest także prawidłowa wilgotność powietrza. W tej sytuacji niezwykle istotne jest posiadanie niezbędnych urządzeń pomiarowych.
Pamiętajmy, że niewłaściwie transportowane leki mogą w sytuacji różnych zniszczeń zostać bezpośrednio skierowane do utylizacji, a to wiąże się z poważnymi kosztami. Warto zatem przestrzegać wszelkich obowiązujących przepisów. Dodatkowe informacje -> nie pomiń tego źródła
2022/05/17, 07:12