Menu strony

Dokładne warunki przewozu leków w temperaturze kontrolowanej !

Transport medykamentów powinien przebiegać na podstawie szczegółowych wymogów uwzględnionych przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego typu operacji transportowych. Na podstawie przepisów produkty lecznicze nie mogą być traktowane jak innego rodzaju towary masowe.
Niezwykle ważne jest, aby odpowiedzialnie przestrzegać wszystkich zapisów oraz reguł z tym związanych. Transport w temperaturze kontrolowanej musi odbywać się bezpośrednio z punktu wysyłki do miejsca odbioru. Jeśli niezbędny jest przeładunek, powinien on nastąpić w odpowiednio do tego przygotowanych warunkach. Materiały lecznicze muszą znajdować się w specjalnych zamkniętych opakowaniach lub też zbiorczych opakowaniach, a także powinny być transportowane w odpowiednich warunkach. Poza tym niezbędne jest dysponowanie całą dokumentacją transportową, w której określona jest m.in. data dostawy produktów do miejsca docelowego. W przypadku niektórych produktów farmaceutycznych niezbędny jest odpowiedni transport chłodniczy do 3,5 tony.


Kolejne tematy

Jak zaopatrzyć domową apteczkę?

tabletki
W każdym domu musi być apteczka, z jakiej można skorzystać gdy zachodzi taka konieczność. Naturalnie lepiej, aby tak nie było, lecz niewielkie wypadki oraz nieprzewidziane przypadłości mogą przytrafić się każdemu – i dzieciom, i osobom starszym.


Ze względu na reguły dotyczące transportu leków wiele razy okazuje się, iż firmy farmaceutyczne samodzielnie organizują specjalne pojazdy, za pomocą jakich odbywa się transporttransport (sprawdź transng.pl)i|leków]. Nie zawsze można powierzyć to zadanie zewnętrznemu przewoźnikowi.
Przewoźnik, który transportuje leki, powinien doskonale znać wszystkie reguły, jakie obowiązują w naszym kraju i niezwykle odpowiedzialnie stosować się do nich. Transport towarów leczniczych niezgodnie z obowiązującymi zasadami prawa może wiązać się z koniecznością poniesienia późniejszych konsekwencji.
centrum logistyczne
Należy także liczyć się z tym, że transporttransport opony popmowanentów w nieodpowiednich warunkach może prowadzić do różnorodnych zniszczeń przewożonego towaru, co będzie równoznaczne z niemałymi stratami pieniężnymi. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby transportować leki w odpowiednich pojazdach, odpowiednio zapakowane i w dozwolonych temperaturach. Dla bezpieczeństwa medykamentów istotna jest także prawidłowa wilgotność powietrza. W tej sytuacji niezwykle istotne jest posiadanie niezbędnych urządzeń pomiarowych.
Pamiętajmy, że niewłaściwie transportowane leki mogą w sytuacji różnych zniszczeń zostać bezpośrednio skierowane do utylizacji, a to wiąże się z poważnymi kosztami. Warto zatem przestrzegać wszelkich obowiązujących przepisów. Dodatkowe informacje -> nie pomiń tego źródła
2020/10/13, 07:25