Menu strony

Zainwestuj w swoją przyszłość - naucz się ukraińskiego

Biznesmen
W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej faworyzowanym językiem, jakiego nauczano młodych ludzi, była oczywiście mowa Puszkina. Po przemianach 1989 na szczęście ten trend został zmieniony, w szkołach stał się obligatoryjny język angielski. Nic dziwnego, w końcu to obecnie w zasadzie naczelny język świata, a już bezdyskusyjnie nowoczesnych technologii. Należy wiedzieć, że mowy Wschodu dzisiaj powróciły do łask. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przez lata zaniedbywano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach kontaktów handlowych. Coraz więcej inwestorów znajduje partnerów na Ukrainie i w innych krajach. Mimo dosyć poważnych zamieszek politycznych istnieje nadzieja, że Ukraina za kilkanaście lat będzie członkiem Unii Europejskiej.

O ile masz spory talent do języków i nie masz pojęcia, w jakim języku się szkolić, twierdzimy, że bardzo przyszłościowym rzemiosłem może okazać się tłumacz języka ukraińskiego. Dziś na nielicznych szkołach wyższych w kraju można szkolić się na specjalistę w tym języku, jednak wydaje się, że niebawem ta sytuacja się zmieni. Każdy absolwent, który zdał maturę, powinien pomyśleć nad wybraniem takiej trasy kariery.

Czy rozważana tematyka żywo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://totodesign.pl/3-228/lampy_pokojowe) inne artykuły.

Nie czarujmy się, na polskim rynku pracy znajduje się zbyt wielu fachowców od języka angielskiego i polskiego. Idąc na filologię angielską raczej nie łudź się, że otrzymasz fajną pracę w szybkim czasie. Na wybory zawodowe trzeba patrzeć rozsądnie. Należy obserwować dzisiejsze trendy w dyplomacji i koneksjach zagranicznych, by dokonać mądrego wyboru, który nie uczyni, że przez wiele lat będziemy na bezrobociu.

Zdaje się również, że tłumacz przysięgły ukraińskiego może być w przyszłości mocno poszukiwanym zawodem. To jasne, że intensywniejsze kontakty gospodarcze i społeczne z Ukrainą sprawią, że sporo spraw trzeba będzie ustalać w sądach, więc będą konieczne osoby, które świetnie posługują się ukraińskim i posiadają odpowiednie uprawnienia.


Kolejne tematy

W jaki sposób wybierać dziecięce artykuły, aby były one bezpieczne i spełniały swoje zadanie.

grająca dziewczynka
Dziecięce produkty spełniać muszą pewne wymagania. Czy będą to zabawki, wózki, czy foteliki, to wszystkie muszą posiadać odpowiednie atesty, aby się je dało legalnie sprzedawać. Jest to bardzo ważne, gdyż małe dzieci są bardzo wrażliwe, i stosowane przy nich sprzęty muszą mieć odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zwłaszcza jest to istotne w dziecięcych akcesoriach, gdyż takie dzieci lubią wszystkiego próbować za pomocą swojego smaku.
Dodał: M.G.
2019/03/12, 07:19