Menu strony

Wybierzmy zabawkę dla chłopców

pojemniki
Minęły już czasy, gdy nasze pociechy interesowały rowerki Smoby i zestawy foremek do robienia babek z piasku. Dzieci rosną, a wraz z nimi rosną też oczekiwania dotyczące zabawek. W tym artykule przyjrzyjmy się popularnym zabawkom dla chłopców, bo w epoce królujących gier komputerowych trzeba zaproponować im coś naprawdę ciekawego, by odciągnąć ich od komputerów i playstation.

Świetnym pomysłem na prezent są na pewno klocki – nie tylko znane na całym świecie Lego, których kolejne serie są marketingową odpowiedzią przemysłu zabawkarskiego na kolejne hity filmowe. Mieliśmy Gwiezdne Wojny, Indiana Jonesa, teraz mamy Władcę Pierścieni i Hobbita. Zamiast o tego typu zestawach pomyślmy o klockach dla małych konstruktorów. Poza Lego oferują je firmy Meccano, Eitec czy Bloco. Tego typu zabawki zapewniają nie tylko rozrywkę, ale uczą logicznego myślenia i wzbogacają wyobraźnię przestrzenną. Są produkowane dla dzieci w różnym wieku i w bardzo szerokim zakresie tematycznym.

Dla małych chłopców pouczającym tematem zabawy są często dinozaury. Wielu młodych wielbicieli tych pradawnych gadów kolekcjonuje przez całe dzieciństwo wszystko, co tylko się z nimi łączy, przy okazji ucząc się wielu ważnych wiadomości o tych pradawnych gadach. Wpisując w w Google hasło dinozaury zabawki, otrzymamy listę sklepów oferujących różnego typu zabawki dla wielbicieli tych stworzeń – od puzzli, poprzez zestawy małego naukowca, gumowe lub plastikowe figurki tych stworzeń, po zabawki do kąpieli, stempelki i formy do plasteliny

Dla starszych pociech wymarzoną zabawką są samochody sterowane rc. Oprócz samochodów możemy oczywiście nabyć zdalnie sterowane łodzie, helikoptery, samoloty i czołgi. Tego typu zabawki nie są tanie, to mniej lub bardziej wierne kopie autentycznych aut i wyprodukowane są z nowoczesnych materiałów. Niektóre modele przeznaczone są do samodzielnego złożenia, a ogólnie rzecz biorąc, to skomplikowane cudeńka, które mogą rozwinąć prędkość od 30 do nawet 70 km/h i – w zależności od typu – poruszać się po urozmaiconym terenie.

Jeżeli interesuje Cię ten wątek, poznaj dodatkowo inne nasze serwisy www (http://www.jednosc.pl/index,PL), gdyż prezentują one podobny temat, więc na pewno Cię zainteresują.

Zapewnią wiele godzin doskonałej zabawy, i to nie tylko dla małych chłopców.


Kolejne tematy

Jakie place zabaw brać pod uwagę

place zabaw
Organizowanie wolnego czasu dla naszych najmłodszych to na pewno ogromnie trudna sprawa. Wielu z nas, odpowiedzialnych rodziców bez wątpienia chce dostarczyć swojemu dziecku najlepsze warunki edukacyjne, tak aby jego możliwości poznawcze były niezmiernie mocno rozwinięte, niemniej wprawdzie w dzisiejszych warunkach w wielu przypadkach znalezienie takiego miejsca przychodzi nam z trudem.
Dodał: Arek
2020/11/01, 07:20