Menu strony

Jakie są możliwości opiekowania się nad osobami które mają nieuleczalne choroby, jaka jest w tym rola hospicjum.

Mimo bardzo dużego rozwoju medycyny w ostatnich latach w dalszym ciągu wiele chorób nie zostało pokonanych. W szczególności to dotyczy nowotworów, jakie bez przerwy zbierają ponure żniwo. W dużej mierze jest to rezultatem niskiej wykrywalności i profilaktyki. Wiele tego typu chorób dałoby się pokonać, gdyby w odpowiednim czasie zostały wykryte. Niestety tak nie jest i pacjenci, którzy zachorowali na raka czy jakąś inną groźną chorobę będą skazani na to, że nikt nie da rady im pomóc.
Wiąże się z tym jeszcze jedna rzecz, to znaczy to, że w pewnym momencie ich dalsze leczenie staje się niemożliwe. Szpitale nie chcą za bardzo takich ludzi trzymać u siebie, ponieważ nie ma żadnej szansy na poprawę ich stanu, a leczenie będzie się sprowadzać do uśmierzania bólu i psychicznego wsparcia.
dzieci i kolorowanki
Za to w swoich domach chorzy dość często nie będą mieli właściwej opieki, szczególnie jeśli są osobami samotnymi albo posiadającymi rodzinę gdzieś dalej. Jednak są miejsca, w jakich poczekać na przyjście ostatnich dni, a miejscami tymi są hospicja.

Hospicjum ze Śląska jest miejscem, w jakim udziela się pomocy ludziom z nieuleczalnymi chorobami. W hospicjach nie leczy się już nikogo, medyczna pomoc jest ograniczona do zmniejszenia bólu, jaki przy niektórych chorobach może być nie do wytrzymania - odwiedź stronę HospicjumHospicjum co to jest opieka paliatywnago Franciszka. W sumie hospicjodwiedź stronę Hospicjum Świętego Franciszkazebywających, domem, w którym w godnych warunkach będą mogli oni doczekać pożegnania się ze światem.


Kolejne tematy

Być może wady wzroku niedługo będą wyłącznie wspomnieniem, przyczynią się do tego nowatorskie technologie

operacja okulistyczna
Nowatorskie technologie od jakiegoś czasu pozwalają wielu ludziom pozbyć się uciążliwej wady wzroku. Laserowe zabiegi stają się coraz bardziej popularne i korzysta z nich coraz większa liczba ludzi, którzy nie chcą już nosić soczewek kontaktowych.


Na dzień dzisiejszy w naszym kraju działa ponad sto takich miejsc, a pierwsze z nich zostały otwarte w Krakowie tuż przed końcem minionego wieku. We wszystkich hospicjach jest wykwalifikowany personel medyczny, który w razie potrzeby będzie umiał pomóc chorym, chociaż tak jak już było wspominane, nie jest to żadne leczenie, a doraźna pomoc. Niezwykle ważną rolę pełnią w tym miejscu psycholodzy, jacy wspierają pacjentów na duchu i pomagają im zmagać się się z chorobą. Bardzo pomagają też wolontariusze, takie osoby z własnego wyboru chcą pomagać przy tym, żeby osoby tam się znajdujące miały jak najlepsze warunki.
2022/05/13, 10:21