Menu strony

Fala uderzeniowa - nowatorski zabieg leczniczy

Terapia Falą Uderzeniową z ang. SWT, jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Fala uderzeniowa stosowana w rehabilitacji jest rodzajem leczniczej fali akustycznej generowanej na zewnątrz organizmu o bardzo dużej energii.


Fale takie przyspieszają proces zdrowienia przez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, powiększenie produkcji kolagenu jak też obniżenie napięcia mięśni. Terapia(zobacz terapia indywidualna opole z wykorzystaniem tejże fali jest
Lekarz
wypróbowaną, efektywną strategią leczenia przewlekłego bólu, w wielu przypadkach alternatywą dla leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych i pourazowych narządu ruchu. Zmniejszenie bólu odbywa się poprzez aktywację neuronów hamujących przewodnictwo sygnałów bólowych jak też wpływa na generowanie a także rozproszenie substancji P która bierze udział w transmisji bólu.


Uszkodzone tkanki stopniowo odnawiają się i wspierają proces leczenia. Prócz tego fala uderzeniowa sprzyja regeneracji i przebudowie tkanek, usuwa zwapnienia mięśni, więzadeł i ścięgien a także ich przyczepów. Natęża obieg naczyniowy krwi, aktywizuje miejscowo układ immunologiczny. W celu osiągnięcia najwyższej efektywności terapii, podczas zabiegu przekraczany zostaje próg bólowy pacjenta (ból jest nieznaczny). Tolerancja bólu zwiększa się w czasie kolejnych zabiegów. Operacje z zastosowaniem fali uderzeniowej odbywają się w odstępach 3-5-7 dniowych (w zależności od decyzji lekarza prowadzącego). Terapia falami uderzeniowymi jest potwierdzona w schorzeniach barku, biodra, kolana, bólu łokcia jak też stóp. Leczy również: ból ścięgna rzepki, zapalenie powięzi podeszwowej stopy, syndrom bólów nerwowo-mięśniowych, ból ścięgna Achillesa, syndrom brzegu kości piszczelowej, stany pourazowe, zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego jak też bóle w pachwinie.

Efektywność terapii falą uderzeniową jest nadzwyczaj wysoka (wynosi 70-80%). Fala uderzeniowa to alternatywa z której warto skorzystać. To niezwykle nowatorska strategia leczenia, rezultaty terapeutyczne będą dostrzegalne już po paru zabiegach. W jaki sposób odnaleźć sprawdzony gabinet wykorzystujący tą metodę terapii na Dolnym Śląsku? Starczy zasiąść przed komputerem i w Google wbić frazę: fala uderzeniowa - zabieg Wrocław, bądź też uszkodzenie łąkotki Wrocław - jeżeli taki kłopot nas dotyczy.
2020/11/18, 08:15