Menu strony

Jak ma przebiegać leczenie z uzależnienia narkotykowego i dlaczego prawidłowa terapia jest istotna?

Narkomania jest to uzależnienie od narkotyków. Może dotknąć ludzi w różnym wieku, którzy nie są w stanie zrezygnować z konieczności bezustannego przyjmowania odurzających środków. Działają całkowicie na odwrót – stale zwielokrotniają ich ilość, aby czuć większe efekty, co może prowadzić do śmierci.

Nasza placówka trudni się leczeniem narkomanów i resocjalizacją ludzi uzależnionych.

pacjent w rozmowie ze specjalistą
Leczenie narkomanii to kilka faz. Pierwszym z nich jest naturalnie postawienie stosownej diagnozy przez zidentyfikowanie konkretnych kryteriów świadczących o uzależnieniu danej osoby- zobacz stronę. Są to m.in. głód narkotykowy, brak kontroli nad swoim życiem, kontynuowanie brania niebezpiecznych substancji mimo świadomości ich niesprzyjającego oddziaływania, zespół abstynencyjny po ich odrzuceniu bądź całkowita obojętność na inne aspekty codziennego funkcjonowania.

Kolejne tematy

Jak przebiega właściwe leczenie alkoholizmu - czytaj na ten temat trochę więcej.

alkohol
Leczenie alkoholizmu nie jest proste, w szczególności, iż wymaga chęci i zaangażowania od osoby uzależnionej. Jeśli dana osoba nie zechce osobiście podjąć leczenia, nie wolno jej do tego zmusić. Do tego leczenie alkoholizmu wymaga także wsparcia i wytrwałości ze strony bliskich, rodziny bądź przyjaciół. Jednostka uzależniona, która poddała się leczeniu, musi wiedzieć, iż nie jest sama i ma osoby, na które może liczyć.


W początkowym etapie leczenia należy przeprowadzić odtrucie, które uwalnia osobę uzależnioną od skutków brania substancji odurzających. Jest to początek ciężkiej drogi, która wymaga wsparcia medycznego, bowiem może nastąpić szereg dokuczliwych dla pacjenta objawów - w tym drżenie rąk, pocenie się, nudności, majaki wzrokowe i słuchowe, wzrost ciśnienia tętniczego lub nawet stany lękowe albo depresja doprowadzająca do samobójstwa. Odtruwanie w domu mogłoby być bardzo niebezpieczne, bowiem osoba uzależniona nie powinna być sama.

grupa szkoleniowa
Już od tego momentu potrzebuje kontaktu z psychologiem, który zapewnia jej poczucie bezpieczeństwa oraz choć w małym stopniu redukuje poczucie dyskomfortu.

Ten tekst jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz również pozostałe polecane (http://hipokrates-olesnica.pl/) treści, ponieważ są równie interesujące i pochłoną Cię całkiem.

Kolejnym etapem jest terapia, której czas jest zależny od prowadzonego programu, z kolei końcową fazą jest readaptacja społeczna, która ma pomóc powrócić osobie uzależnionej do normalnego funkcjonowania bez przyjmowania substancji odurzających.

Pierwszym krokiem do pokonania uzależnienia jest sama chęć uzależnionego do zaprzestania nałogu. Nie jest to łatwy proces, bowiem narkomania prowadzi do zmian w psychice, osłabienia woli, degradacji społecznej oraz wielu innych trudności, z którymi należy sobie poradzić. Jednak musimy dołożyć wszelkich starań, gdyż skala uzależnienia od substancji psychoaktywnych stale rośnie wciągając w nie coraz młodsze osoby, którym ciężko jest potem odzyskać normalne życie.
2019/01/31, 07:56