Wakacje w miejscowościach nad naszym morzem

Sopocka plaża
Morze Bałtyckie odwiedzane jest przez wielu turystów, nie tylko z Polski. Na polskich plażach nierzadko poza polskim słyszy się język niemiecki. Polskie plaże, choć nie zawsze są czyste i zadbane, zachęcają przyjezdnych pięknymi widokami, a przede wszystkim delikatnym piaskiem. Zagraniczne plaże są bowiem w większości przypadków kamieniste. Nad Bałtykiem znajduje się bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Bardzo wielu mieszkańców żyje i utrzymuje się jedynie ze środków, które zarabiają na działalności turystycznej, udostępniając pokoje czy mieszkania przyjezdnym. Niektórzy udostępniają pomieszczenia swoich prywatnych domów nawet na cały rok. Większa część gości jednak preferuje przyjazd w czasie letnich wakacji, gdy są wysokie temperatury i można pływać w Bałtyku. Do najbardziej popularnych i chętnie odwiedzanych nadbałtyckich kurortów zaliczają się Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze
Jest to miejscowość, położona na wyspie Wolin. Należy niewątpliwie do najchętniej wybieranych morskich kurortów w Polsce. Poza właściwymi dla nadbałtyckiego wybrzeża pięknymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, jak również parę innych atrakcji. Jest tam również długie molo, służące również za przystań dla statków. Lokalizacja Międzyzdrojów sama w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin co roku w lecie odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów, stanowiący niezwykle interesujące wydarzenie o charakterze edukacyjnym, ale także rozrywkowym. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są niezwykle liczne, a ich ceny zróżnicowane. Generalnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów Morzem Bałtyckim.

Stawiamy na niezwykle interesujące miasto w kraju

plaża w Krynicy Morskiej
Interesujące miasto w naszym kraju to miejscowość Krynica Morska. Ciekawe możliwości turystyczno-gastronomiczne, które Krynica może zaoferować każdemu turyście, trafiają w samo sedno. W mieście zwiedzić można przykładowo cmentarz żołnierzy radzieckich oraz piękną, urokliwą oraz legendarną latarnię morską, która wywiera spore wrażenie na odwiedzających. Ciekawe miasta w Polsce trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu, gdyż można w ten sposób odkryć swoje miejsce na Ziemi.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak chętnie wybieranym kurortem nad Morzem Bałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak dużo większa. Znaleźć tam można atrakcje takie jak latarnia morska, która jest dostępna do zwiedzania, a także port. W pobliżu wybrzeża funkcjonuje wiele ośrodków wczasowych oraz pól biwakowych. Form wypoczynku jest ogromnie dużo. Samo miasto także warte jest obejrzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” jest natomiast niezwykle bogata oferta dotycząca wynajmu domków biwakowych oraz letniskowych po różnych cenach.
2018/07/12, 10:39