Menu strony

Wakacje w miejscowościach nad naszym morzem

Sopocka plaża
Morze Bałtyckie odwiedzane jest przez wielu turystów, nie tylko z Polski. Na polskich plażach nierzadko poza polskim słyszy się język niemiecki. Polskie plaże, choć nie zawsze są czyste i zadbane, zachęcają przyjezdnych pięknymi widokami, a przede wszystkim delikatnym piaskiem. Zagraniczne plaże są bowiem w większości przypadków kamieniste.

Nie zwlekaj - kliknij odnośnik (https://www.rego-bis.pl/) i ciesz się opublikowanymi tam kolejnymi postami. Zapewne pogłębią one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Nad Bałtykiem znajduje się bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Bardzo wielu mieszkańców żyje i utrzymuje się jedynie ze środków, które zarabiają na działalności turystycznej, udostępniając pokoje czy mieszkania przyjezdnym. Niektórzy udostępniają pomieszczenia swoich prywatnych domów nawet na cały rok. Większa część gości jednak preferuje przyjazd w czasie letnich wakacji, gdy są wysokie temperatury i można pływać w Bałtyku. Do najbardziej popularnych i chętnie odwiedzanych nadbałtyckich kurortów zaliczają się Międzyzdroje oraz Krynica Morska.


Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze
Jest to miejscowość, położona na wyspie Wolin. Należy niewątpliwie do najchętniej wybieranych morskich kurortów w Polsce. Poza właściwymi dla nadbałtyckiego wybrzeża pięknymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, jak również parę innych atrakcji. Jest tam również długie molo, służące również za przystań dla statków. Lokalizacja Międzyzdrojów sama w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin co roku w lecie odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów, stanowiący niezwykle interesujące wydarzenie o charakterze edukacyjnym, ale także rozrywkowym. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są niezwykle liczne, a ich ceny zróżnicowane. Generalnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów Morzem Bałtyckim.

Kolejne tematy

Stawiamy na niezwykle interesujące miasto w kraju

plaża w Krynicy Morskiej
Wyjątkowe miasto w kraju to miejscowość Krynica Morska. Niezwykłe opcje turystyczno-gastronomiczne, jakie Krynica jest w stanie dać każdemu turyście, trafiają w samo sedno. W mieście zwiedzić można np. cmentarz żołnierzy radzieckich czy piękną, urokliwą i legendarną latarnię morską, która wywiera spore wrażenie na odwiedzających. Najciekawsze miasta w kraju trzeba zobaczyć choćby raz w życiu, bo można w ten sposób odkryć swoje miejsce na świecie.


Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak chętnie wybieranym kurortem nad Morzem Bałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak dużo większa. Znaleźć tam można atrakcje takie jak latarnia morska, która jest dostępna do zwiedzania, a także port. W pobliżu wybrzeża funkcjonuje wiele ośrodków wczasowych oraz pól biwakowych. Form wypoczynku jest ogromnie dużo. Samo miasto także warte jest obejrzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” jest natomiast niezwykle bogata oferta dotycząca wynajmu domków biwakowych oraz letniskowych po różnych cenach.
2022/08/05, 07:01