Kreatywne bazgranie

Kolorowanki online nie od dziś są popularną formą zabawy. Całe mnóstwo opiekunów jednak zastanawia się czy ta forma spędzania wolnego czasu jest dla ich pociech właściwa, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy nauki dzieci.

Kolorowanki a edukacja
Kredki, przybory szkolne
Malowanki dla dzieci tablice interaktywne to nie tylko doskonała zabawa i wzorowy pomysł na spędzenie wolnego weekendu z dzieckiem w deszczowe dni. Badania pokazały, że dziecko malując rozwija swoją fantazję i umiejętność samodzielnego myślenia. Kolorowanie to bardzo dobre wsparcie w nauce pisania, ponieważ rozwija grafomotorykę ręki dziecka. Po za tym dzieci malując poznają kolory, uczą się nazywać różnorodne przedmioty, elementy ze przyrody i zjawiska natury.

Gry bitewne uczą strategicznego myślenia

Gra planszowa - Warhammer
W epoce królowania Internetu gry planszowe straciły nieco na wartości. Niegdyś całe rodziny grywały w Chińczyka, szachy czy Warcaby. Obecnie rozgrywki ograniczają się do myszki i ekranu komputera. I nie integrują się przy nich już całe pokolenia. Niestety. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój naszego umysłu. Dobrym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Kolorowanki do drukowania Obecnie największym źródłem w poszukiwaniu kolorowanek dla dzieci został Internet. W sieci można znaleźć wiele stron oferujących kolorowanki jesień do druku z ukochanymi bohaterami dzieci z bajeczek i książek. Jak jednak pośród tak sporej ilości stron oferujących kolorowanki online, odnaleźć te cenne? Właściwy wybór malowanek dla dzieci - link może sprawić, że dziecko szybko pozna cyferki, nauczy się liczyć i pisać. Warto poszukać kreatywnych kolorowanek z otwartymi zadaniami. Dzięki takim otwartym pytaniom, dziecko zostaje współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już posiada z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie twórcze malowanki dla dzieci w naturalny sposób dopasowują się stopniem trudności do poziomu wiedzy i umiejętności dzieci. Na koniec zawsze powinno się podyskutować z dzieckiem o tym, co przed momentem narysowało. Dziecko uczy się wówczas nazywać swoje uczucia.

Ekologiczna kolorowanka ścienna
Bezpieczne malowanki online
Dzieci uwielbiają spędzać czas w sieci. Tutaj mają możliwość malowania i grania w najróżniejsze gierki i darmowe gry dla dzieci . Wielu rodziców zastanawia się czy to bezpieczne środowisko dla swoich pociech. Warto jednak pamiętać, że współcześnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje sporo możliwości rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z serwisów dla dzieci, rodzice mają pewność, że ich dzieci czytają bezpieczne i kształceniowe treści.
Dodał: G.S.
2018/08/03, 07:11