Menu strony

odbudowa kolana

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest niezbędne wtedy, jak jego uszkodzenia eliminują leczenie dopuszczające ocalić prawdziwy staw. Zniszczenie stawu kolanowego, nazywane chorobą zwyrodnieniową, może wystąpić na skutek zniszczenia chrząstki stawowej, związanej z zaawansowanym wiekiem. Jeżeli zniszczenie jest spore, wtenczas sprawia ono cierpienie i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie uszkodzonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.


operacja
Został on zaplanowany na pokrewieństwo ludzkiego kolana, a jego wymiar odpowiada formatowi uszkodzonego stawu kolanowego pacjenta. Prześwietlenie dokonane przed operacją, również proteza próbna lokowana na kościach w trakcie zabiegu zezwalają chirurgowi wyznaczyć dobry wymiar rekonstruowanego kolana: ARTEMED Centrum Medyczne > tylko konkretne informacje. Protezę kolana mocuje się przeważnie używając cementu kostnego, jaki trwale przytwierdza ją do kości.

Realne jest również przymocowanie protezy przegubu kolanowego bez cementu. Metoda ta, stosowana jest z reguły u młodszych pacjentów. Chirurg zadecyduje, jaka metoda mocowania protezy jest odpowiednia w danym przypadku. Zabieg rekonstrukcji kolana przeprowadzana jest w znieczuleniu całkowitym, względnie miejscowym i jest absolutnie bezbolesna. Anestezjolog wybierze najlepszą strategię znieczulenia. Procedura jest jednakowa dla każdych gatunków protez. Elementem rozsądzającym o wyborze rodzaju protezy (zobacz przejdź do serwisu http://welldent.pl) jest stopień defektu różnorodnych części stawu kolanowego.


operacja
Korzystając z protezy kontrolnej testuje się usytuowanie i ruchomość stawu kolanowego, po czym występuje wprowadzenie i osadzenie odpowiedniej protezy. Na okres zabiegu zwykle powstrzymuje się napływ krwi do kolana. Po zakończeniu zabiegu w stawie sytuowane są dreny służące do odprowadzania ewentualnie gromadzących się tam cieczy. Więcej na

Na zakończenie zszywa się poszczególne nacięte powłoki na kolanie. Rekonstrukcja kolana wymaga terapii. Łagodne ćwiczenia na nowo pozwolą korzystać ze swojego stawu kolanowego jeszcze w czasie pobytu w szpitalu. Po powrocie do domu, treningi i spacery po równych obszarach powinny stać się codzienną rutyną.
2018/06/22, 12:33