Menu strony

W sytuacji, kiedy chcesz zadbać o swoje zdrowie, co jakiś czas wykonuj badania krwi

Specjaliści są zgodni, że profilaktyka daje wielką szansę uniknięcia wielu trudnych do wyleczenia schorzeń. Do działań profilaktycznych zaliczane są z pewnością zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i optymalną dawkę odpoczynku. Niezwykle ważne jest także, by co pewien czas przeprowadzać badania krwi oraz analizować uzyskane wyniki.


Analiza krwi pomaga wykryć nieprawidłowości naprawdę szybko

Dużo schorzeń nie daje wyraźnych symptomów w swym początkowym przebiegu, zatem może minąć troszeczkę czasu nim zaatakują dolegliwości oraz choroba zostanie wykryta. Jednakże analiza krwi ma szansę wykazać nieprawidłowości już w momencie, kiedy schorzenie nie daje najmniejszych symptomów i tym sposobem leczenie może być rozpoczęte wcześniej lub lekarz prowadzący może polecić rozszerzoną diagnostykę. Uznaje się, że im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana i rozpocznie się leczenie, tym znaczniejsza jest możliwość, że kuracja skończy się powodzeniem.

Istnieje sporo istotnych badań krwi

Przy pomocy analizy przeprowadzonej w Vita Medica lekarze mogą diagnozować dużo chorób. Najważniejszymi analizami krwi są morfologia i OB, które wskazują parametry poszczególnych czynników w krwi. Wykonując morfologię można się dowiedzieć choćby, ile wynosi wartość krwinek białych i czerwonych, jak również poznać zawartość żelaza. Z krwi przeprowadza się także analizy cukru, cholesterolu czy hormonów tarczycy.


Wiele analiz wykonuje się na czczo

Badania krwi wykonuje się w laboratoriach analitycznych (Vita Medica).

Poszukujesz podobnych wiadomości na omawiany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej pizza koszalin a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Kiedy nie zamierza się ponosić kosztów za zrobienie analiz, należy przed badaniem udać się do lekarza rodzinnego i poprosić go o skierowanie na analizę krwi. Trzeba zaznaczyć, że krew do przeważającej części analiz powinna być oddana na czczo, czyli po ośmiogodzinnej przerwie w przyjmowaniu pożywienia i napojów różnych aniżeli woda. W przeciwnym wypadku analiza może okazać się błędna oraz nie ukaże prawidłowych wyników. Wyniki badań krwi udostępniane są w dużej ilości przypadków już tego samego dnia w godzinach popołudniowych, choć jest to zależne od typu analizy oraz godzin pracy centrum analitycznego. Z wynikami dobrze jest pójść do lekarza, który wyjaśni wyszczególnione wartości, jak także zadecyduje, czy niezbędna jest dalsza diagnostyka lekarska.
2022/05/07, 08:07