Menu strony

Twoje dziąsła krwawią? Dowiedz się, jaki jest tego powód i w jaki sposób można temu zaradzić

Wiele osób boryka się z kłopotem krwawiących dziąseł. Dolegliwość może powstać nie tylko w trakcie mycia zębów, lecz także gdy spożywamy twardsze produkty. Czy orientujesz się, jaka jest tego przyczyna i co można zrobić, aby się z tym uporać?

Nade wszystko krwawiące dziąsła mogą być objawem za częstego oraz mocnego szczotkowania zębów. Chociaż należy je myć, to musimy właściwie dobrać szczoteczkę, aby nie raniła naszych dziąsła. Krwawienie może także wynikać z powodu zupełnie odwrotnej przyczyny, a mianowicie nieregularnego dbania o higienę jamy ustnej, z czym możemy spotkać się nie tylko u maluchów, ale także u wielu dorosłych. Jeśli niewystarczająco szczotkujemy zęby, stopniowo powstanie kamień nazębny, jaki może prowadzić do stanów zapalnych oraz dalszych trudności.
Białe zęby, ale czy zdrowe?
Gdy niniejsze przesłanki nas nie dotyczą, należy poszukiwać dalej. Do pozostałych powodów należy np. niedostatek witaminy C bądź żelaza. Dobrze jest zrobić sobie badania, by przekonać się, że wszystko jest w porządku. Czasami starczy dodatkowa suplementacja, jaka pomoże uzupełnić deficyty. Krwawienie dziąseł (więcej na ) jest również ściśle związane z paradontozą. Jest to przypadłość przyzębia, w wyniku jakiej osoby cierpią na pękanie dziąseł.

Interesujący artykuł? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zerknij także na pokrewne wątki (http://www.gorillacoffee.pl/kategoria/kawa/blend/) posiadające pokrewne tematy - one bez reszty Cię pochłoną.

W pierwszej fazie wystarczy regularne usuwanie kamienia i uzupełnienie zaistniałych ubytków, później może być konieczne wykonanie dodatkowych zabiegów. Z krwawiącymi dziąsłami mogą się także borykać osoby chore na cukrzycę.


Kolejne tematy

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wtedy bardzo istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Bez względu na powodu trapiącej nas dolegliwości, możemy smarować dziąsła specjalnie przeznaczonymi do tego środkami oraz przepłukiwać usta olejkami. Co więcej w aptekach znajdziemy specjalne tabletki do ssania, które mają złagodzić nasze cierpienia.
Jeżeli również ty cierpisz na tę dolegliwość, musisz przemyśleć, jaka może być tego przyczyna. Niniejsze informacje mogą ci pomóc w ustaleniu powodów twojego kłopotu, lecz zawsze lepiej jest wybrać się do lekarza, który dokładnie stwierdzi, co nam dolega oraz zaordynuje właściwe sposoby leczenia. O zęby należy się troszczyć, ponieważ jak zauważyłeś krwawienie dziąseł mogą być także oznaką gorszych trudności zdrowotnych. Wtedy warto jest jak najszybciej zacząć potrzebne kuracje, aby nie czekać długo na rezultaty.
2022/02/09, 07:06