Stopy mogą naprawdę dużo o nas powiedzieć. Mogą powiedzieć o naszym stanie zdrowia, trapiących nas kłopotach zdrowotnych i to jaki tryb życia prowadzimy. Kiedy są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też po prostu bolą. W jaki sposób więc unikną tego kłopotu, w jaki sposób funkcjonować,aby nie mieć haluksów. A kiedy już się pojawią, to jak sobie poradzić?
Haluksy to choroba cywilizacyjna, dotyczy coraz znaczniejsze liczby osób, zwłaszcza płci pięknej.Niemniej, ta choroba dotyka także mężczyzn. Jak udowadniają rozmaite badania, problem ten dotyczy czterech procent populacji. U połowy pacjentów może się pojawić jeszcze niezwykle wcześnie, bo przed dwudziestym rokiem życia. W większości sytuacji zniekształcenie pojawia się na obu stopach.
Haluks, znany też jako paluch koślawy (link) to zdeformowanie stawu śródstopno-paliczkowego palucha objawia się bocznym ukierunkowaniem palucha. Na początku deformacja nie boli, jednak z czasem może zostać przyczyną pojawiających się stanów, które są związane z pojawieniem się miejscowego stanu zapalnego.
A tego typu stan charakteryzuje się pojawieniem się zaczerwienienia, obrzękiem i bólem w okolicy stawu śródstopno-paliczkowego palucha (patrz). Dolegliwość niestety postępuje. Niewłaściwie wybrane obuwie tylko zwiększa problem.
Niezbędny jest Ci bieżący wpis (
http://www.medicart.wroclaw.pl/nefrologia-dziecieca-wroclaw/) na ów temat? Wystarczy, że klikniesz na poniższy link i na następnej witrynie znajdziesz wszelkie szczegółowe wątki.
Poza stanem zapalnym najczęściej dochodzi do rozszerzenia przedniej części
stopy i często do pojawiania się innych, dodatkowych zmian w okolicy stopy, takich jak palce młotkowe, szponiaste czy dolegliwości po stronie podeszwy. Jak napisaliśmy wcześniej, to kobiety chorują częściej. Zgodnie z badaniami aż o dziewięć razy częściej niż mężczyźni.