Parę spostrzeżeń na temat świąt Bożego Narodzenia w Polsce

Dopiero co minęły - opinią większości z nas - najważniejsze święta w roku. Oczywiście ów slogan kiedy niekiedy budzi grozę, bo poniektórzy z nas czują się trochę zmuszeni do świętowania. Dlatego pozwolę sobie na parę uwag, by tą grozę następnym razem nieco obniżyć.

Lego
Szlacheckie zwyczaje stawiają przed nami wyśrubowane wymagania w powyższym temacie. Powinno być koniecznie obficie, niezależnie od tego czy tak naprawdę nas na to stać, lub czy odpowiada nam zalecany zbytek. Na wigilijnym stole 12 potraw, przez pozostały okres świąt także uginające się stoły, hojne prezenty. Częstokroć kończy się to nie tylko trudnościami gastrycznymi, przemęczeniem, ale również kłopotami finansowymi (szczególnie jeśli ktoś postanowił wziąć szybką, przedświąteczną pożyczkę by sprostać tym wszystkim obyczajom świątecznym). Więcej informacji tutaj: jednakże, że jeżeli szczerze odpowiemy sobie na pytanie w jaki sposób mamy wolę świętować, i się do wyników tychże przemyśleń zastosujemy, będziemy zadowoleni. Rzecz jasna konieczne będzie przeprowadzenie negocjacji z latoroślami (już w fazie wysłania listu do św. Mikołaja) że może w tym roku miast następnej gry na xbox lub playstation zadowoli się dorastająca pociecha po prostu niezłą lekturą, i zamiast zamieniać w proch przybyszy z kosmosu zagłębi się w świat własnej fantazji w ślad za czytaną opowieścią.

Może to nam sprawić nieco kłopotu, jednak każda rewolta jest trochę krwawa. Nie twierdzę że konsole do gier są złem, jednak jak we wszystkim potrzebny jest umiar. Zamienienie Xbox na dobrą lekturę bądź na przykład planszową grę może być pozytywne dla wszystkich. Nic tak bardzo nie przybliża ludzi do siebie jak wspólne czytanie czy wspólna zabawa. Niezłym pomysłem na prezent dla potomka mogą być również klocki, rzecz jasna stosownie dobrane do wieku użytkownika. Tak jak tu:

klocki dla dzieci
Dla młodszych polecam zestawy klocki Lego Duplo. Mają proste kształty i są dużych rozmiarów, co umożliwi maluchom komfortową zabawę. Starsi także znajdą dla siebie coś interesującego.

W internecie znajduje się sporo niezwykle interesujących artykułów - jeżeli masz ochotę poznać jeszcze jeden - sprawdź na stronie (http://www.klubtanca.pl/) a nie pożałujesz!

Firma produkująca klocki Lego Duplo dla starszych dzieci tworzy zestawy bardziej złożone, spełniające warunki zabawek edukacyjnych, ucząc dla przykładu praw fizyki przez zabawę.
2021/09/06, 10:26