Menu strony

Co musisz kupić przed wyjazdem na wakacje

O ile organizujesz aktywne wczasy pełne wędrówek i doświadczeń, musisz koniecznie przed urlopem odwiedzić dobry sklep górski. Co tam warto zakupić? Po pierwsze, porządne obuwie – to elementarz górskich włóczęg. Bez dobrego obuwia nie powinieneś w ogóle wychodzić na niełatwy teren.
Rozsądnie jest sprawić sobie specjalną odzież, zaprojektowaną do noszenia w trasie. Nie zapominaj, że w górach najczęściej jest zimniej niż na nizinach, więc konieczna jest ciepła bluza i ocieplane spodnie. Następnym zakupem musi być namiot – nie musi być przestronny, ważne, żeby porządnie trzymał ciepło i był stabilny. Wichura w górach potrafi rozwalić słabe namioty.


Karkonosze
Mądrze jest nabyć urządzenia do pichcenia jedzenia oraz wiele dobrej żywności, takiej jak mięso w puszkach. Dostateczne odżywianie jest kluczowe w czasie górskich wycieczek. Uwaga! W trakcie błądzenia w górach nie chlej piwa, ponieważ jest to niewłaściwe. Na pewno potrafisz przetrwać kilka dni bez tego alkoholu, nie jest wszakże to soczek, który można pić na okrągło. Na drogach górskich ludzie mają być całkowicie trzeźwi, żeby przestrzegać fundamentalne zasady bezpieczeństwa. Zobacz: skalnik.pl/nasze-marki/the-north-face_3,62.htmlie do wędrówek. Lub także np. kompas. Jest onspodnie do wędrówekiwego namierzania dróg. Tutaj niezbędne są również aktualne mapy – nie zapominaj, że powinno się zabrać ze sobą mapy papierowe, Google Maps w Tatrach raczej działać nie będzie. Szczegółowe mapy można nabyć w punkcie informacji turystycznej w którejś z pobliskich miejscowości. Jeżeli obawiasz się, że zgubisz szlak w trakcie wędrówek, dobrze jest wynająć kompetentnego przewodnika, który zna trasy jak własne ucho. Jest to spory wydatek, jednak otrzymasz gwarancje, że powrócisz cały i zdrowy z wyprawy oraz poznasz bardzo interesujące wiadomości na temat zwiedzanych miejsc.


Kolejne tematy

Co warto odwiedzić w Białce Tatrzańskiej...

Jeżeli myślisz o wycieczce w góry, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Małopolska ma w sobie sporo atrakcyjnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najtrafniejszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży jedynie dwadzieścia kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to spokojna i niewielka miejscowość turystyczna, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.

I to już wszystkie wskazówki – na podsumowanie zaznaczmy, że najważniejszą rzeczą, jaką warto spakować do plecaka, jest zdrowy rozsądek. To polisa przetrwania na trasie.
2021/04/28, 13:11