Menu strony

Wizyta u stomatologa – jakie zabiegi możesz wykonać poza standardowym leczeniem?

Wizyta u dentysty to nie zawsze tylko leczenie zębów. Stomatolodzy wykonują szereg zabiegów, jakie umożliwiają cieszyć się ładnym uśmiechem. Jeśli w związku z powyższym niedługo idziesz na kontrolę, powinieneś orientować się, jakie usługi dobrze jest wybrać, aby nie czuć wstydu szeroko się uśmiechając.

Dentysta
Zasadnicza jest oczywiście profilaktyka, do jakiej wchodzi nie tylko leczenie ubytków, ale również piaskowanie, pomagające w usuwaniu osadów, które pojawiają się w wyniku picia napojów lub palenia tytoniu. Kamienia z kolei można pozbyć się w ramach scalingu. Każdy z tych zabiegów należy wykonywać raz na kilka miesięcy, chyba że z powodów zdrowotnych, na przykład przy paradontozie, konieczne są częstsze działania.

Kolejne tematy

Wybieramy miejsce na zorganizowanie wesela-marzeń

Ślub na stadionie, młoda para
Ostatnio coraz większa ilość obcokrajowców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest szczególnie atrakcyjny dla gości z zachodu, gdzie pomimo postępującej skłonności do zrównywania cen, w dalszym ciągu jeszcze jest drożej niż u nas.


Poza profilaktyką istotna jest estetyczna stomatologia kraków, której głównym celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu poprzez rekonstrukcje zębów, korekcję ich kształtu czy wybielanie prowadzone metodą nakładkową bądź lampami w gabinecie. Możliwe jest również wybielanie martwych zębów, które przybierają nieestetyczny, szarawy odcień. Jeśli natomiast z jakiś powodów straciliśmy część albo całe uzębienie, konieczne będą implanty zębów (na tej stronie). Chociaż to droga inwestycja, to na pewno się opłaca, gdyż jej rezultaty są długotrwałe. Zadaniem implantów jest wypełnienie ubytków po zębach, jakie niczym się od nich nie różnią poza tym, że są sztuczne. Zapobiegają zanikaniu kości szczęki i sprawiają, że na nowo chcemy się śmiać.
Należy o nie troszczyć się tak samo, jak o naturalne zęby, gdyż bakterie w dalszym ciągu gromadzą się w ustach, więc nie można zapominać o ich myciu. Implanty wykonywane są z tytanu oraz dobiera się je do konkretnego pacjenta, z tego względu nie powinny wywołać reakcji alergicznych, które byłby sygnałem do ich usunięcia. Są bezpieczne, a zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym.

Mając na uwadze niniejsze propozycje można zapytać swojego dentystę, jaki zabieg byłby idealny dla twoich zębów, by poprawić ich wygląd. Dobry dentysta poradzi ci najlepsze rozwiązanie oraz zaoferuje plan leczenia dopasowany do twoich wymagań i możliwości finansowych, tak, byś był usatysfakcjonowany z rezultatu. O zęby warto jest dbać bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam przez resztę życia.
2019/12/17, 13:12