Menu strony

Wizyta u stomatologa – jakie zabiegi możesz wykonać poza standardowym leczeniem?

Wizyta u dentysty to nie zawsze tylko leczenie zębów. Stomatolodzy wykonują szereg zabiegów, jakie umożliwiają cieszyć się ładnym uśmiechem. Jeśli w związku z powyższym niedługo idziesz na kontrolę, powinieneś orientować się, jakie usługi dobrze jest wybrać, aby nie czuć wstydu szeroko się uśmiechając.

Dentysta
Zasadnicza jest oczywiście profilaktyka, do jakiej wchodzi nie tylko leczenie ubytków, ale również piaskowanie, pomagające w usuwaniu osadów, które pojawiają się w wyniku picia napojów lub palenia tytoniu. Kamienia z kolei można pozbyć się w ramach scalingu. Każdy z tych zabiegów należy wykonywać raz na kilka miesięcy, chyba że z powodów zdrowotnych, na przykład przy paradontozie, konieczne są częstsze działania.

Kolejne tematy

Niedoczynność hormonu tarczycy to choroba wynikająca z zupełnego niedoboru hormonów tarczycy

tarczyca
Tarczyca to narząd, który leży tuż poniżej krtani. Przylega do tchawicy, zbudowana jest z dwóch płatów, które złączone są węziną. Narząd tarczycy produkuje hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Hormon tarczycy, zasadniczo jest odpowiedzialny za przemianę materii i termogenezę, naszego organizmu. Dzięki nim dochodzi do syntezy i katabolizmu, czyli rozpadu białek. Dodatkowo mają wpływ na rozpad tłuszczy . Dzięki rozpadowi tłuszczy dostarczane są kwasy tłuszczowe biorące udział w procesach przemiany materii i termogenezy. Synteza i wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowana przez przysadkę mózgową. Czasami, może zdarzyć się, że ta regulacja zostanie naruszona. Wtedy mówimy o nadczynności i niedoczynności tarczycy.


Poza profilaktyką istotna jest estetyczna stomatologia kraków, której głównym celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu poprzez rekonstrukcje zębów, korekcję ich kształtu czy wybielanie prowadzone metodą nakładkową bądź lampami w gabinecie. Możliwe jest również wybielanie martwych zębów, które przybierają nieestetyczny, szarawy odcień. Jeśli natomiast z jakiś powodów straciliśmy część albo całe uzębienie, konieczne będą implanty zębów (na tej stronie). Chociaż to droga inwestycja, to na pewno się opłaca, gdyż jej rezultaty są długotrwałe. Zadaniem implantów jest wypełnienie ubytków po zębach, jakie niczym się od nich nie różnią poza tym, że są sztuczne. Zapobiegają zanikaniu kości szczęki i sprawiają, że na nowo chcemy się śmiać.
Należy o nie troszczyć się tak samo, jak o naturalne zęby, gdyż bakterie w dalszym ciągu gromadzą się w ustach, więc nie można zapominać o ich myciu. Implanty wykonywane są z tytanu oraz dobiera się je do konkretnego pacjenta, z tego względu nie powinny wywołać reakcji alergicznych, które byłby sygnałem do ich usunięcia. Są bezpieczne, a zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym.

Mając na uwadze niniejsze propozycje można zapytać swojego dentystę, jaki zabieg byłby idealny dla twoich zębów, by poprawić ich wygląd. Dobry dentysta poradzi ci najlepsze rozwiązanie oraz zaoferuje plan leczenia dopasowany do twoich wymagań i możliwości finansowych, tak, byś był usatysfakcjonowany z rezultatu. O zęby warto jest dbać bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam przez resztę życia.
2019/12/17, 13:12