Menu strony

Gry bitewne uczą strategicznego myślenia

W erze królowania Internetu gry planszowe przestały być modne. Jeszcze niedawno wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Monopol. Dziś rozgrywki ograniczają się do myszki i ekranu komputera. I nie integrują się przy nich już całe rodziny. Niestety. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój naszego umysłu. Idealnym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer
Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna opiera się na manewrowaniu armią podczas konfliktu zbrojnego z wykorzystaniem różnych scenariuszy. Gra jest tak wciągająca, że aktualnie w sprzedaży jest już jej 8. edycja, a w Internecie można znaleźć poświęcone jej fora. Taki scenariusz można było przewidzieć. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko świetna zabawa, która nadzwyczajnie absorbuje, ale głównie gra bitewna kształcąca strategiczne myślenie. A przecież myślenie strategiczne to istota podejmowania szybkich i celnych decyzji. Dzięki niemu całościowo spostrzegamy utrudnienia a także jesteśmy w stanie dać im radę w niespotykany sposób. Różnorakie scenariusze Warhammer Fantasy Battle pokazują, że nie istnieje tylko jedna doskonała strategia, tak samo jak nie ma jednego idealnego wyjścia z sytuacji.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe poprawiają skuteczność strategicznego myślenia. Doskonałym do tego instrumentem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej fabuła| ma miejsce się w świecie Warhammer Fantasy Battle.

Czy uważasz, że zamieszczone tu informacje są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj treść (wilanow.varsovia.edu.pl/), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne fakty, które zwrócą Twoją uwagę.

Jest ona tak rozchwytywana, że powstały nawet Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji podkreślają, że charakteryzuje ją bardzo energiczna, niemożliwa do zaplanowania zabawa, w której nie brakuje niezwykłych momentów. Poza tym nie ma tam czasu na nudę, gdyż każda minuta gry jest niepowtarzalna. Jednak najważniejszym kryterium kupna tej gry bitewnej jest wspomniany niebagatelny wpływ na wykształcenie nawyku strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Dużo się w ostatnim czasie mówi się o istocie strategicznego myślenia w biznesie. Jest wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia wyrabiające nawyk strategicznego myślenia. Z reguły za swe usługi wymagają znacznych kwot. A wystarczy podarować dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie strategii będzie nawykiem, który zaowocuje.
2019/07/28, 07:04