Menu strony

Jak zidentyfikować zgagę i jakim sposobem ją leczyć?

Zgaga jest indywidualnym czuciem pieczenia w przełyku. Jest w stanie następować w przebiegu kilku chorób a także na skutek aplikowania pewnych używek czy spożywania pokarmów. W szeregu przypadków wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu życia, nie wykazując podłoża chorobowego. Warto wiedzieć, w jakim momencie jest w stanie sugerować chorobę, a kiedy wystarczy zatroszczyć się o zdrowy styl życia i żywienia.
ranigast
Przyczyną zgagi jest wracanie się kwasowego soku żołądkowego (odmiennie zarzucanie lub refluks) z żołądka do przełyku na przekór perystaltyce. Jako oznaka wielokrotnie występuje w chorobie refluksowej przełyku. W diagnostyce problemu stale należy mieć na uwadze tego typu choroby. Oprócz chorób zgagę są w stanie rodzić w szczególności : alkohol, kawa, herbatka, cola i inne zawierające kofeinę trunki gazowane, czekolada , owoce cytrusowe jak również soki , pomidory, silne przyprawy i tłuszczowe jedzenie , mięta, orzeszki ziemne, nieregularne spożywanie posiłków.


Kolejne tematy

Czym się różni apteka internetowa od tradycyjnej? Czy opłaca się robić zakupy w aptece przez internet? Czy jest to coś bezpiecznego?

apteka
Coraz bardziej chętnie zaopatrujemy się w aptekach internetowych. Nie jest to dziwne, gdy popatrzymy na to jak rozwija się handel w sieci. Z każdym rokiem jest wciąż lepiej, to oznacza, iż obroty idą w górę oraz bardzo dużo przedsiębiorstw, jakie wcześniej korzystały z handlu tradycyjnego, teraz przerzuca się na sprzedawanie swoich artykułów w sieci. Właściciele aptek stacjonarnych dość często mówią, iż handel środkami medycznymi w internecie to coś nowego, przez to kupując tak musimy wykazać się dużą ostrożnością. Czy tak rzeczywiście jest?


Przewodnimi zaleceniami jeśli chodzi o leczenie zgagi są: zażywanie posiłków najpóźniej 2-3 godziny przed snem, uniesienie zagłówka łóżka, porzucenie palenia papierosów. Niezmiernie ważna jest również właściwa dieta (ograniczenie spożycia tłuszczu, alkoholu oraz kawy), i także zredukowanie masy ciała u otyłych. Trzeba podobnie stronić od farmaceutyków wpływających negatywnie na naprężenie spodniego zwieracza przełyku.

Właściwe leki powodują najszybsze minięcie
tabletki
chorób i zapalenia przełyku u największej liczby chorych. O ile pożądamy uzyskać szybki i trwały skutek w chwili bólu wypada przyjąć przepisane przez lekarza gastroenterologa specyfiki farmakologiczne. Doskonałym przykładem jest Ranigast, jakiego kilka odmian dostaniemy spokojnie w aptece.

Ranigast Fast mieści w sobie podstawę czynną - ranitydynę, która powstrzymuje wydzielanie w żołądku kwasu solnego i także pepsyny. Miara 150 mg ranitydyny hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku przez plus minus 12 godzin. W podobny sposób działa lekarstwo Ranigast MAX - Świat Leku (Świat Leku). Czas działania 1 pigułki wynosi mniej więcej 12 godzin.

Długotrwająca zgaga, w szczególności, jeżeli towarzyszą jej inne niedogodności, powinna zawsze wzbudzić naszą uwagę i należy powiedzieć o niej medykowi. Jeśli mamy świadomość błędów żywieniowych albo niezdrowego trybu funkcjonowania, można spróbować go zmienić.
2022/04/13, 07:07