Rozpoczynają się wakacje - zobacz, gdzie będzie tanio nad polskim morzem!

W trakcie wakacji wielu z nas udaje się nad Morze Bałtyckie. Wybierając się do w największym stopniu kultowych miast, narażamy się na duże wydatki. Dobrze jest wziąć pod obserwację mniejsze ośrodki, w jakich nie tylko nie musimy przedzierać się przez tłumy na plaży, natomiast też mniej wydamy za zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Ustronna mieścina, jaką są Dąbki to nadbałtycka wioska zdrojowa. Przyciąga co roku w sezonie żądnych morza turystów. To perfekcyjna lokalizacja dla nastawionych na energiczne spędzenie czasu, jednak także dla poszukujących odpoczynku i tańszych wczasów. Od paru lat swój raj znajdują tutaj ludzie młodzi, miłośnicy windsurfingu a także innych sportów wodnych. Miejscowe pensjonaty mają pomieszczenia w niższych cenach aniżeli w oddalonym o ok. 8 km Darłowie. Nastrój jest przyjemny i sielankowy, a podróżnicy, jacy wybiorą Dąbki jako miejsce swojego urlopu, nie będą skarżyć się z przyczyny tłumów na plaży.

Czemu warto wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

dominikana
Zawsze wtedy gdy za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy myśleć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej tam, gdzie jest gorąco, słońce świeci, oprócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas taka odskocznia od tej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży można natknąć na dosyć oryginalny, lecz już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak wybrać się na Dominikanę? Dominikana jest położona na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj prawie siedem razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający roślinnością i malowniczymi plażami.

plaża
Piaszczysta plaża, rozdzielona od miejscowości pasem sosnowego lasu, jest jedną z najładniejszych i najbardziej zadbanych nad naszym morzem. Domki letniskowe nad morzem w Dąbkach można wynająć tanio, albowiem już nieraz od 15 zł za osobę. Blisko 7 km od Mielna, intymne Sarbinowo, to również idealne miejsce na odpoczynek nad morzem Bałtyckim. Ma wszystko czego wymagamy od nadbałtyckiego kurortu, głównie schludne i obszerne plaże. Na wypoczynek życzliwie przyjeżdżają tutaj rodziny z dziećmi jak również podróżnicy, którzy potrzebują odpocząć od miejskiego zamętu i nie uiścić zbyt dużej sumy pieniędzy podczas wakacji. Miejscowość mieści w sobie szeroką bazę noclegową, wyśmienitą ofertę gastronomiczną, a ceny tutaj są korzystniejsze niż w sąsiadującym dużym ośrodku wakacyjnym, jakim jest Mielno. Ceny noclegów wahają się od 15 zł do ok. 25 zł za osobę .

Tak aby wypocząć w sezonie letnim w żadnym razie nie jesteśmy zmuszeni tracić wielu gotówki. Wakacje nad morzem bałtyckim zdołają być zniewalającym wyjściem dla osób poszukujących sposobu tak samo na leniwy jak i aktywny wypoczynek (weekend na rowerze). Można również dzierżawić domki letniskowe nad morzem tanio. Nie zostaje nic innego, jak tylko wypatrywać propozycji.
2018/06/22, 11:46