Menu strony

Idealne rozwiązanie po operacji, ale nie tylko

Czasem nawet nie mamy pojęcia ile istnieje produktów, które mogą nam pomóc wytrwać trudny czas po zabiegu. Do takich rzeczy na pewno należy pas brzuszny, który świetnie sprawdzi się po operacji jamy brzusznej jak również, kiedy posiadamy kłopot z rwą kulszową lub w sytuacji, gdy nie można doprowadzić do powiększenia się przepukliny brzusznej.
Wiadomo, że najlepiej żeby takowy pas zalecił nam lekarz, ale jeśli lekarz nic o takim pasie nie mówi, to dobrze samemu spytać, czy w naszym wypadku nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Taki pas pomoże nam, jednak powinniśmy pamiętać, że nie powinniśmy go ubierać na rany lub uszkodzoną skórę. Pas nie zatrzymuje powietrza, więc jest czymś w stylu drugiej skóry, dlatego nie trzeba się martwić, że nasza skóra będzie na tym cierpiała. Pamiętajmy jednak, by przeczytać instrukcję obsługi i funkcjonować według zawartych na niej wskazówek - pas brzuszny w ofercie MedicPol.

Kolejne tematy

Wózki inwalidzkie dla dzieci posiadają dobre wymiary

wózki inwalidzkie
Ciągle chcemy pomagać naszym pociechom

Niejednokrotnie ludzie chcą mieć świadomość, że zrobią dla własnych dzieci wszystko co najlepsze. Dlatego właśnie kobiety dbają o siebie przez całą ciążę, a niejednokrotnie też prędzej z myślą o przyszłym dziecku, a jeżeli już się urodzi, wykonają wszystko, aby swoim dzieciom zapewnić prawidłowy rozwój.


By nie dopuścić do powstania odleżyn
materac bąbelkowy
W życiu bywa różnie, czasem musimy zaopiekować się osobą starszą z rodziny, a bywa, że i ktoś młody musi sporo czasu spędzać leżąc w łóżku. W tego typu sytuacji łatwo o odleżyny. Ale można kupić materac bąbelkowy, który zapobiegnie temu kłopotowi. Tego typu materac bąbelkowy kładzie się na zwykły materac i zakryć go prześcieradłem. Dzięki pompie podłączonej do materaca, co pewien czas zmienia się ciśnienie w poszczególnych częściach materaca, a co się z tym wiąże ciało osoby, która leży nie ma styczności ciągle z podłożem. Dzięki temu, że ciśnienie się zmienia, automatycznie stale zmienia się nacisk ciała na materac, a to pozwala na to, by na ciele nie pojawiały się odleżyny. W przypadku osoby obłożnie chorej brak odleżyn to wielki plus, bo inaczej będzie to kolejna siermiężna praca przy takiej osobie. Nie dość, że ciężko trzeba pracować przy osobach, które nie mogą wstać z łóżka, to odleżyny stają się rzeczywiście ogromnym utrapieniem i dla osoby, która musi leżeć i dla tej, która się taką osobą opiekuje. Tak, więc naprawdę warto inwestować w taki materac bąbelkowy pneumatyczny, zmiennociśnieniowy, bo on naprawdę daje komfort opieki nad osobą chorą. Oczywiście jest to spory koszt, ale faktycznie powinniśmy za taki produkt zapłacić. Nawet jeśli odleżyny się już są, to po pewnym czasie się je wyleczy i nie będą powstawały kolejne.
2015/07/08, 14:51